Bitcoin felaket bir Kasım ayı geçiriyor. Fiyat Mayıs ayından bu yana görülmeyen seviyelere bir gece de düştü.

4 Nedende Bitcoin

Bitcoin felaket bir Kasım ayı geçiriyor. Fiyat Mayıs ayından bu yana görülmeyen seviyelere bir gece de düştü. Küçük bir teselli olmasına rağmen, bir kazadan sonra olası nedenleri incelemek asla acı vermez, bu yüzden daha fazlasını sizlerle paylaşmak istiyoruz

Piyasada BitMEX Dumpingi

Evet, daha önce de söylemiştik, ancak bu daha az doğru olamaz. Piyasanın hangi yoldan gittiğini belirleyen bir BitMEX'tir. Vadeli işlem borsasında tasfiye edilen pozisyonlar, BitMEX'in doğrudan pazara geri dönme konusunda hiçbir özelliği olmayan büyük ücretlerin alınmasına yol açmakta.

Analist Alex Krüger'e göre, BitMEX şu anda toplam kombine madenci ihracının yüzde 7'si kadar ücret alıyor. Bunun büyük bir yüzdesi doğrudan piyasaya satılıyor.

Bu nedenle, BitMEX üzerinden bitcoin üzerinden yüksek kaldıraçlı bahisler alan kullanıcılar, kendilerini sadece Rekt'i alma ihtimaline karşı koymakla kalmıyorlar. Ayrıca tüm pazara potansiyel olarak zarar veriyorlar. Maalesef, BitMEX'te hacim eksikliği olması mutlak anlamda iyi bir şey de değil.

7 bin Dolara Düştükten Sonra Kırılan Güven

BTC fiyatında hafta sonu öncesi 7 bin dolara doğru önemli bir düşüş olduğunda, çoğu yatırımcı güvenini kaybediyor. Daha fazla kayıp hakkında endişe duyuyorlarsa, gemiye atlıyorlar ve varlığın düşüşünü hızlandırıyorlar.

Bu, 'zayıf ellerin titremesi', uzun vadeli HODLerlar veya bitcoin çantalarını arttırmak isteyenler için büyük bir endişe değil. Ne de olsa, bazı kimselerin yüksek seviyeden alım yapıp düşük seviyeden satmaları gerekiyor.

BTC, Makro Değişkenlerine Her Zaman Cevap Vermez

ABD Federal Rezerv’in devam eden nicel gevşeme politikasının bitcoin için boğa olması bekleniyor, değil mi? Bu anlatı tam olarak şu ana kadar oynanmadı. Ne yazık ki, Bitcoin her zaman bu tür makro değişkenlerine cevap vermez.

Yine, Krüger'in dikkat çektiği gibi,

Öyle bir likit / bölünmüş pazar ki, yeni alıcıların toplu girişinin olmaması durumunda, birkaç eylemin yönünü belirlemesi gerekiyor. Mikro, makro değil.

Bitcoin Halving Etkinliğinden Önce Birikim Yapılması

Azınlığın eylemlerinden kolayca etkilenen bir pazarda, bitcoin balinalarının BTC'ye gelecek yılki yarıya uğramadan önce stok yapmak için fiyat üzerinde aşağı yönlü baskı yapma olasılığını dikkate almalıyız.

Genel fikir birliği, bunun önemli (ve belki de kalıcı) bir fiyat artışına yol açacağı ve bu nedenle daha önce mümkün olduğu kadar iyi olmasının mantıklı olacağı yönünde.

Tabii ki, bu sadece balinalar için geçerli değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ