40 milyon dolarlık bitcoin soygunu

İki kayıp dizüstü bilgisayar ve altın bir kolye avı size kazandırıyor? 40 ila 50 milyon dolar arasında bitcoin çaldığını itiraf eden bilgisayar korsanının itirafı.

Montgomery County'li 30 yaşındaki bir adam evinde sona eren bir takip sonunda güvenlik güçlerine en büyük dijital döviz soygunlarından birinin arkasında olduğunu itiraf etti.

Hatfield Theodore Price'a göre, Bucks County'deki bir hırsızlığı araştıran yerel bir dedektif ve bir ulusal güvenlik ajanına onlarca milyon dolar değerindeki bitcoini çalmak için yazılım yazdıktan sonra sanal soygunu gerçekleştirdiğini bildirdi. Bitcoin kullanarak karanlık bir web (dark web) mağazasından çalıntı kişisel bilgi ve kredi kartı numaralarını satın aldığını söyledi.

The Morning Call'da yer alan bir rapora göre Price, Hawkeye rolünü oynayan Avengers film yıldızı Jeremy Renner'in adını alarak sahte bir pasaport ile kiralanmış bir jetle Londra'ya uçmayı planlıyordu.

Cornell Üniversitesi bilgisayar bilimi profesörü Emin Gün Sirer, Price'ın itirafı doğruysa o ilk beş dijital para hırsızlığı arasında yer alacaktır demiştir. Bununla birlikte, böyle bir durumda yetkili makamlar tarafından sorumlu kişinin kimliğinin açığa çıkarılmış olmasının da alışılmadık bir şey olduğunu da eklemektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ