Terra projeleri, tabanı Polygon blok zinciri ağına kaydırmak için başkalarına yardım etmek için işbirliği yapıyor.

48

Terra projeleri, tabanı Polygon blok zinciri ağına kaydırmak için başkalarına yardım etmek için işbirliği yapıyor.

Milyonlarca dolarlık Terra Geliştirici Fonu kapsamında, Polygon, Terra projelerine tabanı değiştirmeye yönelik finansal ve teknik yardım sunuyor.

Terra ekosisteminin çöküşü, tüm kripto sektörü için bir dönüm noktasıydı. Bir haftada 40 milyar dolardan fazla yatırımcının parası yok oldu. Terra çöküşünden kısa bir süre sonra, Polygon bir fırsat gösterdi ve DeFi projesinin platformuna taşınmasına yardımcı olmak için bir hamle yaptı.

Polygon Studios CEO'su Ryan Watt şunları söyledi: “Hızlı bir şekilde @0xPolygon'a geçmelerine yardımcı olmak için çeşitli Terra projeleriyle yakın çalışıyoruz. Geliştiricileri ve ilgili topluluklarını platformumuza davet etmek için bu geçişlere karşı sermaye ve kaynak koyacağız”.

İki ay sonra, Polygon'daki ekip, göç konusunda büyük ilerleme kaydetti. Geçen hafta 9 Temmuz'da yapılan bir güncelleme sırasında, Ryan Watt ilerlemeyi paylaştı. Twitter güncellemesinde şunları yazdı:

Terra projelerine geçiş başladı. @OnePlanet_NFT, özel bir @0xPolygon pazaryeri ve @DerbyStars_HQ dahil 48'den fazla proje ve sayı artıyor! Tüm bu harika geliştiricilere yardım etmek ve gelişen ekosistemimize hoş geldiniz demek harikaydı! Hoş geldin!

Polygon Studios CEO'su ayrıca, multi-milyon dolarlık Terra Developer Fund'ın doğru yeteneği çekmede etkili olduğunu ima etti.

Polygon, Ethereum blok zinciri ağı için bir Katman-2 ölçeklenebilirlik çözümü olmuştur. Ayrıca, düşük gaz maliyetleri ve hızlı işlem süreci nedeniyle birkaç merkezi olmayan finans (DeFi) projesi için tercih edilen bir yer olmaya devam ediyor. Terra çöküşünden sonra, Terra blok zincirinde yürütülen projeler, birbirlerinin Polygon'a geçişine yardımcı olmak için ortak bir çaba sarf etti.

Poligon'a Taşınan Yüksek Profilli Projeler

Son iki ayda, yüksek profilli Terra projelerinden bazıları Polygon'a taşındı. Buna Lunaverse (LUV) Metaverse platformu, oyna-kazan (P2E) oyunu Derby Stars ve OnePlanet NFT pazarı gibi isimler dahildir.

OnePlanet, özellikle diğer takas edilemeyen belirteçlerin (NFT) projelerinin Polygon'a taşınmasına yardımcı olmak için çalışıyor. Ark*One girişimi ile OnePlanet, Terra tabanlı NFT projelerinin Polygon'a taşınması için özel bir platform haline geldi. Geçen hafta 8 Temmuz'da yayınlanan resmi bir blog gönderisinde OnePlanet şunları kaydetti:

Uçurumda ışık arayışında OnePlanet, Terra'nın gelişen NFT biyoçeşitliliğini kurtarmak ve onu yeni bir eve götürmek için liderliği ele geçirdi ve Nuh'un Gemisi'nin kendi versiyonunu inşa etti.

Proje Ark*One olarak adlandırılıyor ve NFT evreninin OP gibi tamamen merkezi olmayan bir NFT fırlatma rampasına ve pazaryerine şiddetle ihtiyacı olduğu için bir kurtarma operasyonundan çok daha fazlası haline geldi.

Blog gönderisi, Ark*One girişimiyle OnePlanet'in "90 NFT koleksiyonunu kapsayan 48 NFT projesinin" Polygon'a taşınmasına yardımcı olduğunu belirtiyor. Ayrıca, Polygon, VeChain (VET) ekosistemine kıyasla Terra projelerini çekmede daha başarılı olmuştur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ