Son birkaç ay Bitcoin için çok iyi geçmedi. Haziran ayında 14.000 dolara ulaşan kripto para birimi PlusToken ve başka diğer sebeplerden kaynaklı % 50 düşüş yaşayarak 6.400 dolara düştü.

Bu güçlü geri çekilmeye rağmen, popüler bir analist geleceğin BTC için parlak olduğunu düşünüyor. Kısa süre önce, 2020 yılında Bitcoin fiyatının yükselişine dair 5 nedenin olduğunu ifade etti İşte bu 5 neden.

1-Bitcoin Uzun Vadeli Golden Cross Görünümünde

Bu ayın başlarında, Bitcoin'in uzun vadeli grafiği, makro perspektiften aşırı bir yükseliş işareti gördü: 50 haftalık ve 100 haftalık basit hareketli ortalamalar, bir önceki geçişin ikincisinin üzerinde olduğu ve boğaların uzun vadeli kripto para birimi trendine girdiğini gösteriyor.

Bu son olarak 2016 yılının ortalarında, Bitcoin'i birkaç yıl içinde 500 dolardan yaklaşık 20.000 dolara getiren parabolik artıştan önce görüldü.

2- BTC Boğa Bayrağı

Bitcoin'in tablosu, bazılarının yukarı doğru kırılma olasılığı yüksek olan büyük bir boğa bayrağı çiziyor. Boğa bayrağı daha yükseğe çıkarsa, BTC'nin 10.000 dolar aralığına girme olasılığı daha yüksek. Daha sonra potansiyel olarak önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine rastlamak için roketlenebilir.

3- Büyüyen Bitcoin Vadeli İşlemleri Piyasası

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, bir dizi platformdaki Bitcoin türevleri, kurumların yatırım faaliyetlerini ima eden hacim ve açık ilgide bir artış görmeye başladı.

Analistler, kurumsal girişlerin bir sonraki boğa koşusunun arkasında bir katalizör olacağını söylüyor.

4 - 7.000 Doların Altında Güçlü Alış Baskısı

Analist, aşağıda görülebilen grafikte uzun fitillerle işaret edildiği gibi 7.000 doların altında güçlü alım baskısı olduğunu kaydetti. Bu, 6.000 dolarlarda uzun vadeli güçlü bir alım ilgisinin olduğunu ve bunun BTC'nin bir makro dip bulması gereken bir bölge olduğunu göstermektedir.

5 - Mevcut Düzenlenmiş Bitcoin Pazarı (örneğin Bakkt)

3 numaraya benzer bir şekilde Bakkt, Starbucks- ve Microsoft destekli kripto para altyapısı hızlandı ve son zamanlarda düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlattı.

Analist bunun önümüzdeki yıllarda piyasayı canlandıracak bir yükseliş gerçeği olduğunu öne sürdü.

Gerçekten de sayısız analist bu yazar gibi Bakkt’ın vadeli işlemlerinin ve bunun gibi benzer türevlerin önümüzdeki yıllarda yaygın kurumsal yatırım için bir katalizör olacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ