50 Cent, Bitcoin zengini olmamış mıydı?

50 Cent ismiyle rap dünyasında tanınan Curtis James Jackson, geçtiğimiz haftalarda albümü “Animal Ambition” karşılığında 2014 yılında aldığı 700 bitcoin ile adını Bitcoin zenginleri listesine yazdırmıştı. Çok geçmeden 50 Cent’in adı bu kez de bir iflas davasıyla gündeme geldi. Curtis James Jackson  İflas davası sırasında verdiği belgelerde Bitcoin varlığını inkar etti.

The Blast internet sitesinin haberine göre, TMZ firması 40 Cent’e Ocak 2014'te "Animal Ambition" adlı albümü için 700 Bitcoin ödeme yaptıklarını bildirdi. Curtis James Jackson, namı-ı diğer 50 Cent; Bitcoin servet söylentisini daha sonra Instagram hesabından onayladı.

Ünlü rapçi ilk olarak 2015 yılında Connecticut Bölgesi İflas Mahkemesinde 11 numaralı iflas başvurusunda bulundu. Davanın 2016'da çözülmesine karşın, geçen hafta Jackson'ın avukatları tarafından tekrar açıldı. Mahkemede, 50 Cent'in Bitcoin'leri olmadığını savunarak Bitcoin zengini olduğu haberini yayınlayan hesabın hackerlar veya  fake bir hesap tarafından yapıldığını açıkladı.

Mahkeme belgelerine göre, 50 Cent aslında Bitcoin'i "Animal Ambition" albümü  için ödeme olarak kabul etti, ancak üçüncü bir taraf Central Nervous, LLC tarafından hemen ABD doları cinsinden çevrildi. 50 Cent, BTC varlıklarıyla ilgili söylentilerin "imaja ya da markaya" elverişli olduğunu bildiği için Bitcoin zengini diye anılmayı veya medyada haberlerinin çıkması işine yaradı.

50 Cent, Bitcoin’den sadece medya önünde yarar sağladı

Ünlü Rapçi, kamuoyunun karşısında imajını zenginleştirmeye ve kişisel markasını geliştirmeye yardımcı olduğu müddetçe herhangi bir basın yayınını inkar etmeyeceğini de ekledi.

Curtis James Jackson'ın iflası davası, yıllarca sürdürdüğü abartılı yaşama ve bazen skandalın bir sonucuydu. 50 Cent, rakibinin eski kız arkadaşına 7 milyon dolarlık bir gizlilik davasında ceza almasının ardından iflas talebinde bulundu. Jackson'ın iflas davasındaki nihai ödeme 23 milyon dolar idi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ