TMZ'nin salı günü bildirdiği rapora göre, Curtis Jackson namı diğer "50 Cent" , Bitcoin'in erken yatırımcılarından biri olarak çok fazla kazanç sağladı. Kripto paraya kendi açısından 4 yıl önce bir şans verdi ve bu eylemi ona 7$ milyon gibi bir getiri sağladı.

50 Cent, 2014'te piyasaya sürülen beşinci albümü "Animal Ambition" için Bitcoin'i ödemesi kabul eden ilk rapçi olmuştu. 2014'te 0.0088 BTC'ye eş değer albümün fiyatı ozamanlar 5.50$ civarındaydı. Yaptığı satışlar ile birlikte 700 adet Bitcoin toplayan 50 cent ozamanlar 3850$ kazanmıştı. Fakat 2017 de durumlar değişti ve 50 Cent bir servete sahip oldu.

Raportör 50 Cent'in Bitcoinlerini 2018 yılına kadar yıllarca satmadan sakladığı bildirildi. Bu süre zarfında kripto paraların fiyatlarının yükselmesi ile birlikte şuan ki kur üzerinden bile hesaplandığında (11.000$) Jackson'ın 700 Bitcoini şuan tam oalrak 7$ milyon doların üzerinde.

50 Cent, Twitter'daki başarılı 'Hodling' haberini doğruladı:

Instagram'da da yayınladı;

 "Güney tarafından bir çocuk için kötü değil, kendimle gurur duyuyorum"

Bitcoin sahibi olduğunu neredeyse unuttuğunu bile açıkladı. TMZ, 50 Cent'in şimdi kazancını bozdurmayı ikinci kez düşünebileceğini iddia ediyor. Geçtiğimiz ay boyunca genel olarak kripto para borsalarında düşüş yaşandığı için, eğer 50 Cent bu durumu olumlu "HODL" iyi bir seçenek olabilir.

Yakın zaman içerisinde Bitcoinlerini ellerinde tutan kişilerde 50 Cent gibi servetini büyütecek gibi görünüyor. Bakalım zaman ne gösterecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ