Mirae Asset Polygon Labs ile Ortak Oldu

500 Milyar Doları Yöneten Şirket Bu Altcoin İle Ortaklığa Gidiyor

Güney Kore'nin 500 milyar doların üzerinde varlık yöneten lider finans grubu Mirae Asset Securities, Ethereum ölçeklendirme platformu Polygon Labs ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıkladı. İşbirliği, finans sektöründe tokenleştirmeyi ilerletmeyi ve Web3 teknolojilerinin yaygın olarak benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Mirae Asset Security Token Çalışma Grubu

Polygon Labs, tokenize menkul kıymetlerin çıkarılması, takası ve dağıtımı için gerekli altyapıyı oluşturmaya çalışan özel bir girişim olan Mirae Asset Security Token Working Group'un teknik danışmanı olarak hizmet verecek. Bu iddialı çaba, gayrimenkul, tahvil, güzel sanatlar ve hisse senetleri gibi gerçek dünya varlıklarının blok zincirinde dijitalleştirilmesine yönelik önemli bir adımı işaret ediyor.

İşbirliği grubu, Linger Studio ve Coin Plug dahil olmak üzere birçok önde gelen şirketi içeriyor ve Mirae Asset, Hana Financial ve SK Telecom'un güvenlik belirteci konsorsiyumu Next Finance Initiative'den (NFI) bağımsız olarak faaliyet gösteriyor.

Küresel Liderlik Hedefi

Mirae Asset Securities dijital varlıklar bölümü başkanı Ahn In-sung, şirketin ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirerek şunları söyledi: "Polygon Labs, Web3'ün tüm yönlerinde yenilikler yapan lider bir küresel blok zinciri teknolojisi geliştirme şirketidir. Polygon Labs ile teknik işbirliği yoluyla Mirae Asset Securities, tokenize menkul kıymetler alanında küresel liderlik kurmayı hedeflemektedir."

Tokenizasyon, Franklin Templeton ve Hamilton Lane gibi geleneksel devlerin Polygon platformunda tokenizasyon projelerine başlamasıyla finans dünyasında ilgi görmeye başladı. Singapur'un Para Otoritesi de geçtiğimiz yıl Project Guardian adlı deneysel tokenizasyon girişiminin bir parçası olarak Polygon üzerinde döviz ve devlet tahvili işlemleri gerçekleştirdi.

Kazançlı Bir Fırsat

Boston Consulting Group ve yatırım firması ADDX tarafından yapılan tahminlere göre, varlık tokenleştirme potansiyeli katlanarak artacak ve 2030 yılına kadar 16,1 trilyon dolara ulaşacaktır. Bu rakam, küresel gayri safi yurtiçi hasılanın %10'una tekabül edecek ve gelişmekte olan bu alandaki muazzam fırsatları gözler önüne serecektir.

Polygon Lab İcra Kurulu Başkanı Sandeep Nailwal, Mirae Asset'in finans sektöründe Web3'ün benimsenmesini sağlamadaki rolüne ilişkin iyimserliğini dile getirdi. Mirae'nin girişimlerinin sadece web3'ün benimsenmesini artırmakla kalmayacağını, aynı zamanda Güney Kore'nin yerel finansal sistemleri ile uluslararası muadilleri arasında birlikte çalışabilirliği kolaylaştıracağını vurguladı.

Mirae Asset ve Polygon Labs arasındaki bu stratejik ortaklık, modern finans dünyasında blok zinciri teknolojisi ve tokenizasyonun artan öneminin altını çiziyor. Web3 devrimi ivme kazandıkça, bunun gibi işbirlikleri yenilikçi çözümler sunarak ve yeni olasılıkların kilidini açarak finans sektörünün geleceğini şekillendirmeye hazırlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ