Koronavirüs sağlık krizinin ardından küresel borsalar birbiri ardına çöküyor. Fed'in acil durum adımlarına rağmen piyasalar düşmeye devam ediyor.

5.000 Dolarda Savaşan Bitcoin İçin Hangisi Önce Gelecek: 4000 mi, 6000 mi?

Koronavirüs sağlık krizinin ardından küresel borsalar birbiri ardına çöküyor. Fed'in acil durum adımlarına rağmen piyasalar düşmeye devam ediyor.

AB pazarları % 10'dan fazla düşüş kaydederken, Wall Street Aralık 2018'in en düşük seviyesine ulaşıyor. 13 Aylık YG 30 gün içinde yıkıldı.

Bitcoin geride bırakılmadı. Fed'in dünkü kararından sonra, Bitcoin % 14'lük hızlı bir artışla yanıt verdi. Ancak parti uzun sürmedi - Wall Street vadeli işlemleri koyu kırmızı renkte açıldığında sadece bir saat sonra Bitcoin 5300 $ aralığına döndü.

O zamandan beri, Bitcoin'in fiyatı büyük bir volatilite gördü. Çökmekte olan pazarların ardından, Bitcoin 4500 dolarlık destek alanına düştü, ancak hızlı bir şekilde güzel bir şekilde iyileşti ve bu satırları yazarken, Bitcoin fiyatı 5 bin doların üzerinde işlem görüyor.

Yine, Bitcoin ve hisse senedi piyasaları arasındaki pozitif korelasyonu hala görüyoruz. Bugün Satoshi konuşabilseydi, bunun orijinal planın böyle olmadığını söylerdi.

Bu finansal kriz bir şekilde Bitcoin'in kitlesel olarak benimsenmesine yol açabilir; ancak, bu gerçekleşene kadar, her iki taraf için de büyük bir dalgalanma göreceğiz.

Bence, piyasalarla ters bir korelasyonun olacağı günden bugüne kadar uzaktayız, ancak her şey olabilir ve hızlı olabilir. O zamana kadar ticarette dikkatli olunması gerekiyor.

Bir yükseliş sahnesinin ardından (Fed'in kararından sonra) kırılma gerçekleşti ve görülebileceği gibi ayıların hareketi söz konusu oldu.

Bitcoin 5200 dolar seviyesinde bozuldu ve birkaç saat içinde 4500 dolarlık desteğe serbest düşüş gördü. Bunu takiben, Bitcoin düşüşlerin çoğunu düzeltti ve şimdi üçgenin açısıyla aşağıdan, ilk direnç seviyesi olarak 5200 dolar civarında hareket ediyor.

İzlenecek Temel Seviyeler ve Sonraki Olası Hedefler

- Destek / Direnç seviyeleri: Yukarıda belirtildiği gibi, ilk direnç seviyesi, azalan trend çizgisi ile birlikte 5200 $ destek dönüş direncidir.

Bitcoin dağılması durumunda - bir sonraki seviye 5350 $, ardından 5500 $ fiyat bölgesi (Haziran 2019 boğa koşusundan% 78.6 Fib geri çekilme seviyesi), bir sonraki seviye 5700 $ destek dönüş direnci seviyesidir. Dahası 6000 dolar (Fed kararının geçici rallisinden sonra dünkü yüksek seviye).

Aşağıdan, ilk destek seviyesi şimdi 5000 $ işaretidir. Sonrasında ise 4700 $ - 4800 $ 'ın altındaki seviyeler yer alıyor. Bu seviyenin altında ise, günlük en düşük 4500 dolar, sonrasında ise 4200 $ ile 4000 $ var.

- RSI Göstergesi: RSI, Şubat 2020'nin başında oluşmaya başlayan inen kama deseninin içindedir. Bu satırları yazarken, momentum göstergesi hala kamanın üst sınırını direnç olarak test etmektedir, ancak şanslar şimdi göründüğü gibi, ayılar lehine.

 - İşlem hacmi: Son satışların ardından büyük miktarlarda hacim; aslında Perşembe ve Cuma günleri, 12 ve 13 Mart, Kasım 2018 teslimiyet gününden daha yüksek ses seviyeleri gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ