Kral koinin fiyatı satış baskısı altında teslim olurken, diğer altcoinler liderliğini izledi. Dünyanın ikinci büyük kripto para birimi ve Bitcoin ile yüksek derecede korelasyonlu bir varlığı olan Ethereum, 240.47 $ 'dan 215.13 $' a düştüğü için üç sa

Kral koinin fiyatı satış baskısı altında teslim olurken, diğer altcoinler liderliğini izledi. Dünyanın ikinci büyük kripto para birimi ve Bitcoin ile yüksek derecede korelasyonlu bir varlığı olan Ethereum, 240.47 $ 'dan 215.13 $' a düştüğü için üç saat içinde % 10.54 geriledi. Koinin fiyatı çöktüğü için, BitMEX bu dönemde milyonlarca dolar değerinde tasfiye olduğunu kaydetti.

Analitik firması Skew tarafından sağlanan verilere göre, 26 Şubat ile 27 Şubat başında büyük tasfiyeler gerçekleşti.


İlk tasfiye seti, 3 milyon dolarlık Ethereum'un BitMEX'te tasfiye edildiği 16:00 UTC'de gerçekleşti. Yedi saat sonra, neredeyse 2,5 milyon dolar değerindeki long pozisyonu tasfiye gördü. Toplam satış tasfiyesi 11 milyon $, toplam satın alma tasfiyesi ise sadece 594 bin $ olarak kaydedildi.

Son zamanlarda, Ethereum Vadeli İşlemler piyasası son üç ay içinde en yüksek uzun vadeli tasfiyeye dikkat çekti, burada zirve 19 Şubat'ta işaretlendi ve neredeyse 9 milyon dolar değerinde uzun vadeli tasfiye edildi. Öte yandan, Bitcoin tasfiyelerinin en yükseği ise  2020 yılında 150 milyon doların üzerinde olduğu kaydedildi.

Ancak Ethereum’un pazardaki performansı Bitcoin'in performansından % 62,19 artış bildirerek daha iyi oldu. Yelpazenin karşı ucunda, son düşüşleri hesaba katan Bitcoin kazancının % 19.21 olduğu bildirildi. Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum arasındaki güçlü korelasyon, yazım sırasında korelasyon yukarı doğru bir dönme gösterdiğinden, altcoinlerde hoş olmayan kayıplara neden olabilir.


İkisi arasındaki fark 12 Şubat ile 15 Şubat arasında büyük oranda düşerek % 70'e geriledi. Ancak o zamandan beri ikisi arasında gerçekleşen korelasyon büyüyor. Yazım sırasında korelasyon yükselişteydi ve bir aylık korelasyon çerçevesinde % 77 olarak belirlendi.

Yazım sırasında, Ethereum 24 saatlik işlem hacmi 17.1 milyar dolar ile 231.12 $ 'dan işlem gördü.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ