550 milyon dolarlık Coincheck hackiyle bağlantılı iki adam Japon polisi tarafından tutuklandı.

550 Milyon Dolarlık Coincheck Hack

550 milyon dolarlık Coincheck hackiyle bağlantılı iki adam Japon polisi tarafından tutuklandı. Japonya polisi, Japon polisinin yerel kripto para borsası Coincheck'ten 550 milyon dolardan fazla NEM çalan iki hacker, Takayoshi Doi ve Masaki Kitamoto'u tutukladı.

Suçluluğunu zaten kabul eden Kitamoto, yaklaşık 19 milyon dolarlık tokenları ceplerine attılar.

Ocak 2018'in sonunda meydana gelen Coincheck hacki, tüm kripto para piyasasının tıkanmaya başladığı en kötü zamanda geldi. Güney Kore'nin kripto para yasağı ve Bitconnect'in patlaması dışında, bugüne kadar en büyük kripto balonunu şişiren perakende yatırımcıların başkanlarının sonunda soğuduktan sonra kripto paraların fiyatları hızla düşüyordu.

O zamanlar Coincheck, sistemindeki bir güvenlik açığı üzerindeki hack'i yaşadı - müşterilerinin varlıklarını saklamak için sıcak bir cüzdan kullandılar ve çoklu imza uygulayamadılar.

NEM geliştiricileri, hacklenmemiş yeni bir sürüm oluşturmak için Ethereum Classic tarzı hard fork kullanmayı reddetti.

İronik bir şekilde, Coincheck tüm çalıntı NEM'leri hala takip edebilir, çünkü tüm işlemler blok zincirinde görülebilir. Ancak çalınan fonlara erişmenin bir yolu yoktu.

Japan Times'a göre, bilgisayar korsanları çaldıkları tokenlarını Bitcoin, Litecoin'e dönüştürdüler ve 16.000'den fazla adrese yaydılar, bu da kötü aktörlerin gözetimden kaçınmasına izin verdi.

 Şu andan itibaren polis, Coincheck hackiyle bağlantılı diğer şüphelileri soruşturuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ