Kongre'nin donmuş ekonomiyi çözmek için 2 trilyon dolarlık harcama yasası geçirmesi yönünde baskı var. ABD tarihindeki en büyük acil yardım faturasını müzakere ederken pazarlar huzursuz oluyor. T

6 Trilyon Dolarlık Parasal Genişleme Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Kongre'nin donmuş ekonomiyi çözmek için 2 trilyon dolarlık harcama yasası geçirmesi yönünde baskı var. ABD tarihindeki en büyük acil yardım faturasını müzakere ederken pazarlar huzursuz oluyor. Tasarı ilerledikçe ve durduğunda, sonra da ilerleme kaydedip tekrar durduğunda hisse senedi vadeli işlemleri oynak hale geldi. Seçmenler de huzursuz oluyorlar.

Partizan bölünmesinin her iki tarafında da bir aksaklık olduğunda, karşı taraf yasayı tutmak için onlara saldırır. Diğer tarafın şu anda acı çeken tüm insanları umursamadığını iddia ediyorlar. Tabii ki, her partinin rütbesi ve dosya taraftarları da bağırmaya katılıyor. Resimden ne kadar uzaklaşırsanız, tüm olay o kadar gülünç görünür.

Bitcoin ile Yapamayacağınız Bir Şey

Ayrıca, acil durum önlem paketi olarak tasarlanan faturanın çoğu, Amerika'nın kesinlikle yaşayamayacağı şişirilmiş Washington bürokrasileri için büyük bir güzellik çantası ve domuz-varil harcamaları ve K Street'te lobicilerle özel ilgi grupları. JFK Sahne Sanatları Merkezi için 25 milyon dolar. Ulusal Sanat Vakfı için 75 milyon dolar. Beşeri Bilimler Ulusal Donanı için 75 milyon dolar. Hazine Sekreteri Mnuchin'e, küçük bir gözetim altında kendi takdirine bağlı olarak şirketlere yol göstermesi için 500 milyar dolarlık bir canavar fonu oluşturuyor.

Korkunç bir kriz başladığında, politikacılar ve özel çıkar grupları Washington'da toplanıp tüm para ve gücü yakalarlarsa, muhtemelen ellerine geçebilirler. Bu Amerikan tarzı. Washington 2008'de Bush'un 700 milyar $ 'lık Wall Street kurtarma ve Obama’nın 831 milyar $' lık teşvik faturası ile 2008 Mali Krizi sırasında bunu Amerikalılara yaptı.

En azından 2008'de birçok Amerikalı bu konuda kavga etti. Kongre santralini eritmeye çalıştılar ve temsilcilerini bu büyük ödeneklere karşı teşvik etmeye çağırdılar. Bugün Amerika, koronavirüs nedeniyle o kadar körü körüne ve korkuyor ki, Trump’ın “anti-sosyalist” destekçileri bile çeklerini almaya istekli.

Federal Rezerv Kripto'nun En İyi Arkadaşı

Ve tüm bu dramanın merkezindeki 2 trilyon dolarlık teşvik paketi, Federal Rezerv'in bankacılık sistemine pompaladığı parayla gölgede bırakılıyor. En İyi Beyaz Saray ekonomisti Larry Kudlow 4 trilyon dolar olacağını söylüyor. Ve Kongre'nin harcama faturası için hiç parası yok. Tüm bunları ödünç alıyor, bu yüzden Fed'in çoğunu havadan yaratması gerekecek. Tıpkı bankalara kıymak için yarattığı 4 trilyon dolar gibi. Bu, tüm parasal genişlemeyi toplamda 6 trilyon dolar yapacak.

Düzeltilmiş tüm para tabanı şu anda 3,3 trilyon dolar. Yani parasal-politik kompleks önümüzdeki aylarda para arzını üçe katlamak üzeredir. 2008 mali krizinin ardından bunu yaptılar. Aslında iki katından fazla. Ve bu kriz bize sadece Bitcoin vermekle kalmadı, aynı zamanda 2017'ye kadar fiyatta çok dramatik bir şekilde arttığını gördü, ROI tarafında dünya tarihinin en büyük yatırımı oldu. Bitcoin gibi bir şeyin tüccarlar ve yatırımcılar için bu kadar çok aranması söz konusu.

 Fiat para arzını böyle bir hızda genişletmek, Bitcoin gibi kripto para birimlerini daha değerli hale getirmeyecek. Ancak dolarların Bitcoin'e karşı değer kaybetmesine neden olan parasal enflasyonu artıracak ve nominal değerini daha da artıracaktır. Bununla birlikte, mali ve parasal çılgınlıktaki bu egzersizin sonucu muhtemelen kripto talebinin artması olacaktır. Enflasyon barınağı arayan insanlar, Bitcoin gibi yoğun deflasyonist kripto para birimlerinde güçlü bir araca sahip olacaklar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ