Poly Network bilgisayar korsanları, "dünyayı kurtarmak" istediklerini ve çalınan fonların %50'den fazlasını iade ettiklerini söylüyor

Poly Network bilgisayar korsanları, "dünyayı kurtarmak" istediklerini ve çalınan fonların %50'den fazlasını iade ettiklerini söylüyor

Poly Network bilgisayar korsanları şu ana kadar yaklaşık 340 milyon ABD doları değerinde çalıntı varlıkları iade etti.

Hong Kong Saati ile 11:00 itibariyle, Poly Network saldırısının bilgisayar korsanları yaklaşık 340 milyon ABD doları iade etti, bu da toplam 600 milyon ABD dolarının üzerindeki toplam kazançlarının yarısından fazlasına karşılık geliyor.

İşte Ayrıntılar

Poly Network'ten gelen son tweet'e göre, bilgisayar korsanları Ethereum'da 3,3 milyon ABD Doları değerinde token, Binance Smart Chain’de 256 milyon ABD Doları değerinde toplam çalınan token ve Polygon blok zincirinde 1 milyon ABD Doları değerinde ABD Doları tokenleri iade etti.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Ancak Polygonscan'a göre, bilgisayar korsanları Polygon blok zincirinde yaklaşık 84 milyon ABD doları değerinde USD Coin'i de iade ettiler. Bu, Polygon'da çalınan toplam USD tokenlerinin iade edildiği anlamına geliyor.

USD Coin'lerin yanı sıra, iade edilen varlıklar Binance USD, Shiba Inu Coin ve merkezi olmayan finans (DeFi) için algoritmik bir stabilcoin olan Fei'den oluşuyor. Ethereum blok zincirinde yaklaşık 269 milyon ABD doları değerindeki varlıklar henüz iade edilmedi.

Failler fonları iade etmeye başlarken, aynı zamanda Ethereum blok zincirinde bir Soru-Cevap oturumuna katıldılar. Primitive Crypto'nun kurucusu Dovey Wan, Poly Network'teki güvenlik açıklarını ortaya çıkarmak için bilgisayar korsanlığına başvurdukları iddialarını tweetledi. Ayrıca, saldırının yürütülmesi hakkında daha fazla ayrıntı açıkladılar ve “dünyayı kurtarmaya” çalıştıklarını ve fonları aklamak gibi bir niyetleri olmadığını söylediler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ