Poly Network, beyaz şapkalı bilgisayar korsanını baş güvenlik danışmanı pozisyonu için işe alacak. Poly Network korsanına, kabul etmeyi reddetmesine rağmen 500.000 $ ödül verildi.

 Poly Network, beyaz şapkalı bilgisayar korsanını baş güvenlik danışmanı pozisyonu için işe alacak. Poly Network korsanına, kabul etmeyi reddetmesine rağmen 500.000 $ ödül verildi.

Poly Network ekibi tarafından güncellenen bir açıklamaya göre, çok zincirli altyapısından günlük olarak 610 milyon doları çalan saldırganla temas halinde.

Poly Network, saldırgana parayı iade ettiği için mahkemede dava açmayı planlamamakta. Ayrıca hacker (açıklama metnine göre White Hat ) projenin danışma kuruluna davet ediliyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Poly Network ekibi, bu atamanın tüm küresel blok zinciri topluluğu ve tüm benzer projelerin güvenliği için çok önemli olacağını vurguluyor:

Ayrıca, güvenli ve sağlam bir dağıtılmış sistem oluşturma vizyonunu paylaştığımıza inandığımızdan, Poly Network'ün gelecekteki gelişiminde yer alacak White Hat gibi daha fazla uzmanın da olacağına güveniyoruz. Ayrıca, teşekkürlerimizi sunmak ve White Hat'ı Poly Network ile birlikte blok zinciri dünyasındaki güvenlik gelişimine katkıda bulunmaya devam etmeye teşvik etmek için, Bay White Hat'ı Poly Network'ün Baş Güvenlik Danışmanı olmaya içtenlikle davet ediyoruz.

Ayrıca ekip, saldırgan tarafından reddedilen 0,5 milyon dolarlık ödülle ilgili her şeyi açıklığa kavuşturmuştu. Bunu "blockchain güvenliğine katkıda bulunan teknik topluluğa" bağışlayacağını belirtti.

Tarihin en büyük DeFi hack'i

Poly Network temsilcileri, bu tutarı yine de hacker tarafından onaylanan cüzdana aktaracaklarını ve yine de harcayabileceklerini iddia ediyor:

 White Hat sonunda ödülle ne yapmayı seçerse seçsin, itirazımız yok.

Anonim saldırgan, bu ağa entegre edilmiş tüm zincirler, yani Binance Smart Chain, Ethereum ve Polygon genelinde Poly Network rezervlerini boşalttı.

Küçük bir miktar paranın merkezi borsalarda aklanması engellenirken, 30 milyon dolarlık eşdeğer USDT operatörleri tarafından donduruldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ