7000 dolar barajı da yıkıldı

Bitcoin her gün yeni bir rekora koşuyor. 15 Kasım'daki Hard Fork öncesi üst üste gelen olumlu haberler, yatırımcıların ilgisiyle birleşince Amerika merkezli bazı ekonomi yayınlarının yıl sonuna kadar 7.000 dolar seviyelerine çıkacağı tahmini 1 hafta geçmeden gerçekleşti. 

Şimdi ise yeni hedef bir hafta önce Max Keiser'in işaret ettiği gibi 10.000 dolar seviyeleri gibi görünüyor. Max Keiser daha önce de Bitcoin ve bazı altkoinler için yaptığı başarılı tahminlerle biliniyor. Bitcoin'in macerasının yazılımcı ve avangart bir çevrede başlamış olması ilk yıllarındaki popüleritesini basamak basamak tırmanmasına ve klasik yatırımcıları temkinli davranmaya itmişti fakar son aylardaki gelişmeler ve Bitcoin'in Çin krizinden güçlü bir şekilde çıkması birçok büyük yatırım fonunun yüzünü Bitcoin'e dönmesine ve onu güvenilir bir yatırım aracı olarak tanımasına olanak tanıdı. 

2 Kasım itibariyle Wall Street'in ilgisi de dahil birçok olumlu faktörün üst üste gelmesi Bitcoin fiyatlarını da toplam kripto piyasalarındaki hacmini de Mart 2017 seviyelerine taşımış durumda. Aslında kripto marketine giren toplam para miktarı henüz Ağustos'taki seviyeleri yeni geçmiş durumda. 188 milyar dolarlık hacim Ağustos ayındaki 176 milyar dolar sevilerinden belirgin bir kopuş yapmış değil. Bu durum büyümenin devam edeceği yorumlarını da beraberinde getiriyor.

Tüm bu göstergeler Bitcoin'in önüne açık, temiz bir yol serse de uzmanlar ve yatırımcıların en merak ettiği konu Kasım'daki Hard Fork yani sert çatallanma. Belki de bu çatallanma Bitcoin tarihindeki en büyük badire olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ