Bitcoin (BTC), en son ani artışla bir gecede ilerleme yaptıktan sonra 1 Aralık'ta 7 bin 250 – 7 bin 300 dolar seviyesindeki desteğe geri döndü.

Bitcoin (BTC), en son ani artışla bir gecede ilerleme yaptıktan sonra 1 Aralık'ta 7 bin 250 – 7 bin 300 dolar seviyesindeki desteğe geri döndü.

Vadeli İşlemler Düşük Seviyelerde Kalırsa Gelen Boşluk

Coin360'tan elde edilen veriler, haftanın başlarında elde ettiği kazançların neredeyse% 30'unu yakalayan en büyük kripto para biriminin 7 bin 790 dolar seviyelerinden 7 bin 300 dolar seviylerine geri döndüğünü gösteriyor.

Düşüş Bitcoin için 24 saatlik bir zaman diliminde yüzde 6'lık kayıplara eşit. Bu durum destek gücünü 7 bin dolarda test edeceğine dair işaretler vermeye başladı.

Daha önce, BTC / USD kuru birkaç gün içinde yaklaşık 1.300 $ 'lık yükseliş gerçekleştirmeden önce 6 bin 500 dolar ile ayın en düşük seviyesini gördü.

Yazının yazıldığı saatlerde, parite geçen pazar ile aynı seviyede işlem görüyordu.

Şimdi, analistler kısa vadeli momentumu yukarı veya aşağı yönde etkileyebilecek faktörler arıyorlar. Özellikle, ünlü analist Michaël van de Poppe, Bitcoin vadeli işlem piyasalarında muhtemel bir “boşluk” oluştuğunu düşünüyor.

Bitcoin fiyatı, vadeli işlem ticareti seansının bittiği ve bir başkasının başladığı yerde düşen fiyatı “doldurma” eğiliminde oluyor.

Pazar günü yaşanan düşüşten sonra, CME’nin sözleşmelerinin Cuma günü işlemlerini 7 bin 805 dolarda bitirmesi üzerine van de Poppe, yeni bir boşluğun açılabileceğini belirtti. Bu sayede BTC / USD tekrar 8 bin dolara yükselecek. Geçen hafta, 7 bin 200 dolarlık bir boşluk aynı şekilde hızla doluydu.

Yeni bir Twitter güncellemesinde van de Poppe, “Bu düşüşün iyi kısmı; baş aşağı bir CME açığı daha yarattı”  ifadelerini kullanıyor ve ekliyor:

“Burada 7 bin 400 doları ayırabilir miyiz görmek istiyorum. Yapabilirsek, sonuçta 8 bin dolara gidebiliriz. Olmazsa, uzun süredir 6 bin 900-7 bin dolara arasında kalacağını düşünüyorum.”

Vadeli işlem analizi, bu hafta CME’nin cuma günü gerçekleştirdiği aylık sözleşmelerin ardından karışık sonuçlar verdi. Veriler, Bitcoin’in ödemeleri takiben büyük olasılıkla kazanacağını öne sürdü, ancak şimdiye kadar muhalif bir fiyat yörüngesi pazarları karakterize etti.

Bununla birlikte, vadeli işlemler yatırımcıları arasındaki genel duyarlılık yükselişini sürdürmekte ve rakip Bakkt'ın geçtiğimiz hafta kendi aylık sözleşmeleri için günlük rekor hacimlerini kaydettiği görülüyor.

Altcoinler BTC'ye zemin kaybediyor

Bu arada Altcoin pazarları 24 saat boyunca hayal kırıklığı yarattı ve birçok büyük kripto para birimi % 5 civarında azaldı.

Pazar payına göre en büyük altcoin olan Ethereum (ETH),% 4.2 düşüşle 147 dolara gerilerken, diğerleri daha da kötüye gitti. Örneğin Litecoin (LTC) yüzde 6.1 oranında değer kaybetti.

Kripto para piyasasının toplam değeri 198.7 milyar dolarda. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ise yüzde 66,6 şeklinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ