Geçtiğimiz ay yapılan bir düzenleme biçimine göre, dünyanın en büyük hedge fonlarından biri olan Renaissance Technologies, bitcoin vadeli işlem piyasasını izliyor.

75 milyar Dolarlık Hedge Fonu Bitcoin Vadeli İşlem Piyasasını İzliyor

Geçtiğimiz ay yapılan bir düzenleme biçimine göre, dünyanın en büyük hedge fonlarından biri olan Renaissance Technologies, bitcoin vadeli işlem piyasasını izliyor.

En iyi nicelik temelli yatırımlarla tanınan 75 milyar dolarlık korunma fonu, 30 Mart tarihli Form ADV'de koin Fonlarının artık "bitcoin vadeli işlemlerine girmesine izin verildiğini" söyledi. Firma, ticaret faaliyetlerini CME'de işlem gören sözleşmelerle sınırlayacağını söyledi.

2017 yılında başlatılan CME'nin bitcoin vadeli işlemleri, yatırımcıların bitcoin teslimini almak zorunda kalmadan büyüyen varlık üzerinde spekülasyon yapmalarına olanak tanıyan nakit olarak ayarlanmıştır. CME Group, 2020'nin ilk çeyreğinde bitcoin vadeli işlem piyasasında yeni hesap ticaretinde bir artış gördü.

Yatırımcılara iş uygulamaları hakkında bilgi sunan ADV formu, bitcoin ve bitcoin bağlantılı türevlerin alım satım riskini not eder:

"Bu vadeli işlemler için temel emtia olan bitcoin nispeten yeni ve oldukça spekülatif bir varlıktır. Bitcoin tabanlı vadeli işlemler ve bitcoin bazlı vadeli işlemler son derece oynaktır ve yatırım sonuçları zaman içinde önemli ölçüde değişiklik gösterebilir. Bu tür yatırımlar, diğer yatırımlardan çok daha fazla spekülatif ve toplam sermaye kaybıyla sonuçlanma olasılığı daha yüksek olarak değerlendirilmelidir. "

Cuma günü, Renaissance’ın lider koin fonu performansı için manşetlere çıktı. Wall Street Journal, volatilite küresel pazarları sürüklerken 10 milyar dolarlık fonun bugüne kadar % 24 arttığını bildirdi.

Emin olmak için, firmanın Bitcoin'e potansiyel potansiyel hareketinin kripto için boğa olup olmayacağı belli değil, çünkü Renaissance sözleşmeleri kısa bir araç olarak kullanıyor olabilir.

The Journal tarafından belirtildiği gibi, firma herhangi bir zamanda binlerce hisse senedi tutabilir. Aynı zamanda, binlerce hisse senedi, para ve emtia payına da bahis oynar.

 1982 yılında kurulan şirket, ödüllü matematikçi James Simons tarafından yönetiliyor. Bloomberg tarafından belirtildiği gibi, hedge fonunun Medallion fonları yüksek getirileriyle bilinir ve yatırımcılara 1988'den 2018'e yıllık ortalama% 40 getiri sağlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ