Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) son birkaç haftadaki performansından oldukça karakteristik bir güç gösterdi ve sadece bir veya iki saat önce 7.520 $'a yükseldi.

7.500 Doları Reddeden Bitcoin İçin Bu Durum Fiyatın Daha Büyük Geri Çekilmesi Anlamına mı Geliyor?

Ancak o zamandan beri, önde gelen kripto para biriminin fiyatı geri çekildi ve boğalar 7.500 $'ı geçemediğinden fiyat 7.350 $'a döndü.

Analistler şu anda bu fiyat hareketinin kripto piyasası için ne anlama geldiğine bakıyorlar. Kimileri, önümüzdeki günlerde 7.000 $'a, hatta belki de 8.000 $'a yükselişin bir göstergesi olduğunu söylüyor, diğerleri son yükselişin bir dezavantaj olabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin Fiyatı Daha Yüksek seviyelerde mi?

Satoshi Flipper, bu hamlenin ardından 7.500 $'ı geçmenin ters bir baş ve omuz yaka kopuşunu mükemmelleştirdiğini ve fiyatın 7.800 $'a ve potansiyel olarak ötesine geçtiğini ima ediyor. Bazı analistler, yukarıda belirtildiği gibi analistler tarafından tasvir edilen ters baş ve omuzların, son ayı piyasası için bir makro taban işaretleyebileceğini söylüyorlar.

Analist Zoran Kole, bunu tekrarladı ve Bitcoin'in likiditenin bu aralıkta kurulduğu için 7.500 dolarlık direnci aşması muhtemel olduğunu ve bir ralli için "yeni bir seriye" sahne oluşturduğunu belirtti. Bu “yeni ürün yelpazesinin” uzanacağı yere gelince, fikir birliği önde gelen kripto para biriminin en yüksek 8.000 $'lara gireceği şeklinde

Analistler BTC'nin 7,500 Dolara Ulaşamayacağını Söylüyor

Mesele şu ki, boyun çizgisi patlamasına ve Kole gibi analistlerin 7.500 $'lık duvarın düşmeye hazır olduğu iddialarına rağmen, BTC bu seviyede reddedildi, daha yüksek trendden daha hızlı düştü.

Bitcoin'in 7.500 $ 'ı aşamaması, 12 saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteren teknik bir sinyalle sonuçlandı: eğilimleri ve önemli fiyat noktalarını izleyen Ichimoku Cloud göstergesinin alt bandı, birkaç gün içinde ikinci kez direnç olarak tutuldu. Satıcılar kontrol altında ve fiyatlar daha da geri çekilebilir.

Bu düşüş eğilimi, Ekim ayında 6.000 $'lık düşüşü çağıran önemli bir teknik analist olan FilbFilb tarafından tekrarlandı.

Telegram kanalında yayınladığı son bir mesajda, Bitcoin’in dün tahmin ettiği 7.500 $'lık reddinin, boğa trendine dönmeden önce muhtemelen bir son ayı piyasası geri çekilmesinin öncüsü olduğunu ileri sürdü. Analizinin öne sürdüğü bu geri çekilme, Ocak ayının ilk haftasında BTC'yi mevcut 7.350 $ 'dan % 7.5 daha düşük seviye olan 6.800 $'a geri getirecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ