Bitcoin fiyatı düşüyor ve son zamanlarda ABD Doları karşısında 8 bin dolar destek alanını kırdı.

Bitcoin fiyatı düşüyor ve son zamanlarda ABD Doları karşısında 8 bin dolar destek alanını kırdı.

Fiyat çok fazla baskı altında ve yakın zamanda 7 bin 828 dolardan yeni bir ayın en düşük seviyesine yükseldi.

Sabahki düşüş bayrak deseni BTC / USD kuru saatlik grafikte 8 bin 80 dolar civarında destekle kırıldı

(Yakın dönemdeki orta vadede görüldüğü üzere) ayılar için bir sonraki ana hedef 7 bin 400 dolar olabilir

ABD Doları karşısında Bitcoin fiyatı 8 bin doların altında bir ivme kazanıyor. Daha da önemlisi, 7 bin 400 Doları test etmeden önce BTC'nin 8 bin 250 Doların üzerinde toparlanma ihtimali çok az.

Bitcoin Fiyat Analizi

Sabah, ABD Doları karşısında 8 bin dolarlık destek alanının altında Bitcoin’de bozulma ihtimalini tartıştık. BTC 8 bin 150 ABD doları direncinin üzerinde doğru bir girişimde bulundu, ancak traksiyon kazanamadı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında kaldı.

Sonuç olarak, 8 bin 50 dolarlık desteğin altında bir düşüş daha yaşandı. Ayrıca, sabahın düşüş bayrak paterni BTC / USD kuru saatlik grafikte 8 bin 80 dolar civarında destekle kırıldı.

Sonunda, fiyat, 8 bin dolarlık desteğin ve son düşük seviyesinin altına düştü. Yeni bir aylık düşük seviye, 7 bin 828 dolar yakınlarında kuruldu ve fiyat şu an daha yüksek bir seviyede kaldı.

Bitcoin için anlık bir direnç 7 bin 920 dolar seviyesine yakın. Son 8 bin 221 dolardan 7 bin 828 dolara kadar olan düşüşün yüzde 23,6 Fib geri çekilme seviyesini temsil ediyor. Artan yönde ilk kilit direnç 8 bin dolar seviyesine yakın.

Ek olarak, son 8 bin 221 dolardan 7 bin 828 dolara kadar olan düşüşün yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesi, kazancı önlemek için 8 bin 20 dolar seviyesinin yakınında yer alıyor. Son olarak, aynı grafikte 8 bin 20 dolara yakın direnç gösteren yeni bir bağlantı eğilimi çizgisi bulunuyor.

Bu nedenle, 8 bin ve 8 bin 20 dolar seviyelerine doğru yükselirse, fiyatın güçlü bir direnç göstermesi olası. 8 bin 20 ABD doları direncinin üzerinde ikna edici bir kırılma, belki de fiyatı 8 bin 200 ABD doları seviyesine doğru yükseltir.

Aşağı yönde, (yakın zamanda orta vadede görünümde tartışıldığı gibi bir sonraki düşüş hedefi) 7 bin 400 dolarlık desteğin bir testi için kapılar şimdi açık görünüyor.

Grafiğe bakıldığında, Bitcoin fiyatı açık bir şekilde 8 bin dolar destek alanının altında düşüş eğilimi gösteriyor. Fiyat, yakın zamanda 8 bin 20 ve 8 bin 200 doların üzerine çıkmadıkça, 7 bin 400 dolarlık destek için ek zarar oranları yüksek.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD - MACD düşüş bölgesinde hız kazanıyor.

Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) - BTC / USD için RSI şu an aşırı satış seviyelerinde toparlanıyor.

Başlıca Destek Seviyeleri - 7 bin 640 dolar ve ardından 7 bin 400 dolar.

Ana Direnç Seviyeleri - 8 bin dolar, 8 bin 20 dolar ve 8 bin 200 dolar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ