Kripto para veri firması Messari'den gelen yeni rakamlar, Ethereum ağının 2021'in ikinci çeyreğinde 2,5 trilyon dolarlık işlem gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Kripto para veri firması Messari'den gelen yeni rakamlar, Ethereum ağının 2021'in ikinci çeyreğinde 2,5 trilyon dolarlık işlem gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Messari kıdemli araştırma analisti Ryan Watkin, rakamın blok zincirinin artık yıl sonuna kadar 8 trilyon dolarlık işlemlere ulaşma yolunda olduğunu gösterdiğini söyledi.

Watkins, artışın temel olarak merkezi olmayan finans (DeFi) ve stablecoin'lerdeki patlamadan kaynaklandığını söylüyor.

Nisan ve Haziran ayları arasında, merkezi olmayan borsa (DEX) hacimleri, bir önceki yıla göre 117 kat artışa ve ilk çeyrek rakamlarına göre %83 artışa işaret ederek 405 milyar dolara ulaştı. Messari'nin 2021 2. Çeyrek DeFi İncelemesine göre, borç verme platformlarındaki ödenmemiş krediler de çeyreğe göre %44 arttı.

Messari, Ethereum'da katman-2 ölçeklendirme çözümlerinin kullanıma sunulmasının DeFi sektörlerini büyük ölçüde ölçekleyeceğini ekliyor.

"Bu çözümlerin en çok beklenen lansmanları, binlerce işlemin tek bir toplama bloğunda bir araya getirilmesine izin veren iyimser toplamalardır."

Bu arada, stablecoin piyasa değeri, geçen yılın aynı dönemine göre %803 ve ilk çeyrekten bu yana %70 artarak 2. çeyrekte 107 milyar dolara ulaştı. Dijital varlıklar, çeyrek boyunca işlemlerde 1,7 trilyon ABD doları kolaylaştırdı ve yıllık %1,090 ve ilk çeyreğe göre %59 artış gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ