ITA, EDAG'ın 2023'te Frankfurt'ta piyasaya sürülen otonom sürüş arabası için mikro ödemeleri üstlenecek.

80 Milyar Dolarlık Pazarda IOTA Ortaklığı Güncellemesi: EDAG, Frankfurt

ITA, EDAG'ın 2023'te Frankfurt'ta piyasaya sürülen otonom sürüş arabası için mikro ödemeleri üstlenecek.
Bu projenin 2026 yılına kadar akıllı şehir gelirine 86 milyar dolar getirmesi bekleniyor.
Bildiğimiz gibi IOTA blok zinciri ağı, daha hızlı gelişen teknolojilerden birine, yani Nesnelerin İnterneti'ne (IoT) hitap ediyor. En son gelişmeye göre, IOTA'nın EDAG Grubu ile ortaklığı 2023'te önümüzdeki yıl güçlendirilecek. EDAG Grubu, üç yıl önce 2019'da IOTA ile ortaklığa girdi.

O zamandan beri iki oyuncu, otonom mobilite çözümlerinin çehresini dönüştürmek için çalışıyor. EDAG Grubu ayrıca, veri aktarımı ve ödeme protokolü için IOTA blok zincirinin gücünden yararlanan özerk aracı CityBot'a sahiptir.

EDAG, CityBot otonom sürüş otomobilini ilk kez 2019 Uluslararası Motor Show'da tanıttı. En son gelişmeye göre, CityBot aracını 2023'ten itibaren Frankfurt sokaklarında gerçek bir ortamda test etmeye başlayacak.

EDAG CityBot Hakkında Daha Fazla Bilgi

EDAG CityBot, yakıt hücreli tahrik kullanan otonom bir araçtır ve şehir genelinde iklim dostu bir şekilde hareket eder. Bu projenin amacı, fütüristik şehirlerde tam otonom araçların nasıl çalışabileceğini göstermektir. Ancak CityBot'un özelliği, hiçbir zaman yerinde durmaması ve kentsel kaynakları verimli kullanmak üzere tasarlanmış olmasıdır.

EDAG CityBot, grup taksi, temizlik aracı, süpermarket kahramanı, teslimat aracı veya parti aracı gibi çeşitli farklı uygulamalar için kullanılabilir. Bu durumda, IOTA blok zinciri, güvenli iletişim ve mikro ödemeleri sürdürme rolünü oynayacaktır. Tahminlere göre, bu proje 2026 yılına kadar 80 milyar dolarlık akıllı şehir gelirine katkıda bulunacak.


IOTA Nasıl Katkıda Bulunacak?

IOTA blok zinciri, tüm bu süreçte farklı bir rol oynayabilir. IOTA Industry Marketplace gibi IOTA'nın etkin olduğu bir pazarda sunulan çeşitli hizmet seçeneklerinin olabileceğini belirtiyor. Burada, iletişim kuran makineler dijital ve fiziksel ürünlerin ticaretini yapabilir.

Bu, EDAG'ın yılda 365 gün ve günde 24 saat aktif ve yerinde durmayan çok işlevli bir araç yaratma vizyonunu mükemmel bir şekilde karşılamaktadır. Bu, birçok park yeri gereksiniminin ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Böylece, tüm bu projede IOTA, makineler arasında bir veri aktarımı ve ödeme protokolü görevi görecekti. Ayrıca IOTA Tangle teknolojisi sayesinde araçlar, park etme gibi diğer hizmetlerle birlikte otomatik olarak birbirleriyle iletişim kurabilecek ve veri alışverişi yapabilecek. Vadesi gelen tüm ödemeler, IOTA kripto para birimi aracılığıyla işlenecektir.

Bu şekilde, IOTA, verimli veri aktarımlarını ve ödemeleri kolaylaştırırken, projenin IoT gereksinimlerini büyük ölçüde karşılayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ