Jack Dorsey bu haftanın başlarında Square Inc.'in saklama dışı Bitcoin hizmetleri için yeni bir açık kaynaklı platform inşa ettiğini duyurdu.

Aave Kurucusundan Çarpıcı Bitcoin ve Ethereum Açıklaması

Jack Dorsey bu haftanın başlarında Square Inc.'in saklama dışı Bitcoin hizmetleri için yeni bir açık kaynaklı platform inşa ettiğini duyurdu.

Bitcoin ve Ethereum Açıklaması

Aave'nin kurucusu Stani Kulechov, Cumartesi günü 90.000 Twitter takipçisine, Jack Dorsey'in Aave ile çarpıcı benzerliklere sahip yeni bir Bitcoin (BTC) merkezli finansal hizmetler platformu geliştirdiğini söylemesinin ardından platformunun "Ethereum ağında Twitter" oluşturması gerektiğini söyledi.

Dorsey Perşembe günü yaptığı bir tweette, mobil ödeme şirketi Square Inc.'in "tek amacı gözetimsiz, izinsiz ve merkezi olmayan finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak olan açık bir geliştirici platformu oluşturmaya odaklanan" yeni bir iş yarattığını söyledi.

Yayınlandığı sırada 34.000'den fazla beğeni alan tweet, Bitcoin'in birincil odak noktası olacağını belirtti.

Dorsey’in hamlesine yanıt

Kulechov yanıtında, Dorsey'in iş fikrinin, kullanıcıların varlıkları ödünç almalarını ve mevduatlardan faiz kazanmalarını sağlayan açık kaynaklı, gözetimsiz bir DeFi protokolü olan Aave'ye benzediğini ima etti. Kulechov'un Twitter-on-Ethereum planının ciddi olup olmadığı tam olarak belli olmasa da, Aave'nin kurucu ortağı Jordan Lazaro Gustave'nin bu çabaya öncülük edeceğini söyledi.

Aave, geleneksel yatırımcılar arasında bile hizmetlerine olan talebin artmasıyla piyasadaki en popüler DeFi protokollerinden biri olarak ortaya çıktı. Aave bu ayın başlarında kurumsal yatırımcılar için platformunun izinli bir sürümünü başlatmayı planlıyor.

Dorsey'in DeFi'yi Bitcoin'e getirme planı, Haziran ayının başlarında Square'in açık kaynaklı bir BTC donanım cüzdanının geliştirilmesini araştırdığı duyurusunun ardından geldi. Girişimci, kendi kendini saklamanın önemini ve mobil teknoloji aracılığıyla yeni kripto kullanıcılarını işe alma ihtiyacını yineledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ