Bu yazımızda sizlere Aave Protocol (AAVE) Coin Nedir sorusunun cevabını verip Aave Coin projesinin detaylarını anlatacağız.

Aave Protocol (AAVE) Coin Nedir? İşte Detaylarıyla Aave Coin

Bu yazımızda sizlere Aave Protocol (AAVE) Coin Nedir sorusunun cevabını verip Aave Coin projesinin detaylarını anlatacağız.

Aave Protocol (AAVE) Coin Nedir?

Aave protokolü, merkezi olmayan, açık kaynaklı ve saklama dışı bir para piyasası protokolüdür.

Mevduat sahipleri, borç verme havuzlarına likidite sağlayarak faiz kazanırken, borçlular bu havuzlardan likiditeyi kullanarak aşırı teminatlı krediler elde edebilmektedir.

Diğer DeFi platformlarına benzer şekilde (örneğin, Compound, Fulcrum), mevduatlar, gerçek zamanlı olarak faiz biriktiren aTokens olarak tokenize edilir. Aave Protokolü, geniş bir stabilcoin yelpazesi ile 15'ten fazla farklı varlığı destekler.

AAVE tokenları, ücret indirimleri için kullanılır ve ayrıca gelecekteki akıllı sözleşme güncellemeleri için protokol düzeyinde yönetişim hakları için de kullanılır. AAVE tokenı, Aave Protokolünden toplanan ücretlerden de yakılır.

Ocak 2020'den bu yana, Aave protokolü, yetersiz teminatlı çözümler de sunmaktadır: hızlı krediler, geliştiricilerin herhangi bir teminat olmaksızın anında ve kolayca borç almalarına olanak tanır.

Aave Coin Ne İşe Yarar?

Aave, insanların kripto ödünç vermesine ve ödünç almasına izin veren merkezi olmayan bir finans protokolüdür.

Borç verenler, dijital varlıkları özel olarak oluşturulmuş likidite havuzlarına yatırarak faiz elde eder. Borçlular daha sonra bu likiditeyi kullanarak flash kredi almak için kriptolarını teminat olarak kullanabilirler.

Aave (Fince'de "hayalet" anlamına gelir), Kasım 2017'de piyasaya sürüldüğünde başlangıçta ETHLend olarak biliniyordu, ancak Aave olarak yeniden markalaşma Eylül 2018'de gerçekleşti.

AAVE, sahiplerine platformda indirimli ücretler sağlar ve aynı zamanda bir yönetişim belirteci görevi görür ve sahiplerine protokolün gelecekteki geliştirilmesinde söz hakkı verir.

Aave'yi Benzersiz Yapan Nedir?

Aave, gittikçe kalabalıklaşan bir pazarda rakipleriyle karşılaştırıldığında birkaç benzersiz satış noktasına sahiptir. 2020 yazındaki DeFi çılgınlığı sırasında, protokolünde kilitli olan kriptonun toplam değeri açısından en büyük projelerden biriydi.

Proje, insanların yaklaşık 20 kripto para birimini ödünç almasına ve vermesine izin veriyor, bu da kullanıcıların daha fazla seçeneğe sahip olduğu anlamına geliyor. Aave’nin en önemli ürünlerinden biri, DeFi alanında ilk teminatsız kredi seçeneği olarak faturalandırılan "hızlı krediler" dir.

Bir diğer büyük satış noktası, Aave üzerinden borç alanların sabit ve değişken faiz oranları arasında nasıl geçiş yapabileceğidir. Sabit oranlar, kripto piyasalarındaki dalgalanma zamanlarında maliyetler hakkında bir miktar kesinlik sağlayabilirken, borçlu fiyatların yakın gelecekte düşeceğini düşünürse değişken oranlar kullanışlı olabilir.

Aave Coin fiyatına bu linkten bakabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ