İki büyük AB düzenlemesinin Haziran ayı sonuna kadar tamamlanacağı söyleniyor. AB kurumları, NFT'lerin MiCA tasarısının kapsamına dahil edilip edilmemesi gerektiğini hala tartışıyor.

AB Düzenleyicileri, İki Ana Düzenlemeyi Haziran Sonuna Kadar Tamamlayacak

Kripto piyasası ve ötesinde AB için büyük etkileri olacak en önemli AB kripto düzenlemelerinden ikisi tamamlanmak üzere.

Bu ayın sonunda kesinleşecek olan iki AB düzenlemesi, İş Kanıtı (PoW) yasağı olan MiCA ve barındırılmayan cüzdanlarla ilgili TFR'dir.

Üç ana AB kurumu - Konsey, Parlamento ve Komisyon - önemli MiCA tasarısıyla ilgili olarak 30 Haziran Perşembe günü son ve nihai siyasi deneme toplantısını yapacak.

Neredeyse tüm önemli konular üzerinde anlaşmaya varılmış olmasına rağmen, takas edilemez tokenlerin (NFT'ler) MiCA tasarısının kapsamına dahil edilip edilmeyeceği konusunda hala tartışmalar var.

Konsey ve Parlamento, Komisyonun tüketiciyi koruma nedenleriyle bunları MiCA kapsamına alma önerisine başlangıçta karşı çıktılar, ancak şimdilik teklifi kabul etmiş görünüyorlar.

Muhtemel sonucun, NFT ihraççılarının çoğunlukla muaf tutulduğu bir uzlaşma olacağına inanılıyor, ancak üçüncü taraf NFT'lerin üzerine hizmet veren pazar yerleri gibi şirketler değil. MiCA'nın kapsamının son dakika genişletilmesi, bu şirketlerin bir CASP lisansı başvurusunda bulunmasını gerektirecektir. Ancak, küçük hacimli platformlar gerekmeyebilir.

İlgili düzenleyici taraflar, önerilen iki düzenlemeyle ilgili tüm müzakereleri Haziran ayı sonuna kadar sonuçlandıracaklarından emin. O andan itibaren kabul edilen uzlaşma, MiCA yürürlüğe girmeden önce Parlamentonun genel kurulunda resmen oylanacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ