Catherine Coley, Binance.US'ın CEO'sudur. Daha önce Hong Kong ve Londra'da Morgan Stanley Borsa masalarında çalıştıktan sonra Ripple'de XRP Kurumsal Likidite Başkanı olarak görev yapıyordu.

ABD Acil Koronavirüsü Ödemelerinde Stablecoinleri Kullanmalı

Catherine Coley, Binance.US'ın CEO'sudur. Daha önce Hong Kong ve Londra'da Morgan Stanley Borsa masalarında çalıştıktan sonra Ripple'de XRP Kurumsal Likidite Başkanı olarak görev yapıyordu.

COVID-19 salgınının korkusu ve belirsizliğinin ortasında, ABD hükümeti, evrensel temel gelir ödemelerinin olasılığını tartışırken bile Amerikalıları mümkün olan en kısa sürede finansal olarak desteklemenin yollarını arıyor. İnsanların yardıma ihtiyacı var. Aynı zamanda, virüse yakalanma riskini azaltmak için evde kalmaları gerekiyor. Acil durum ödemeleri yapılırken, hükümet insanlardan bir bankada veya başka bir fiziksel yerde para toplamalarını istemenin risklerinin farkında olmalıdır. Herhangi bir uyaran paketini steril, verimli ve erişilebilir bir şekilde dağıtmalıdır.

Hükümetin çeklerin posta yoluyla dağıtma sürecini eski haline getirmenin yollarını araması gerekiyor. Hız ve güvenlik açısından, neden varlıkların transferini doğrulamak için önlemi stable coinler şeklinde göndermeyi düşünmüyorsunuz? Stabilcoinler dijital olarak dağıtılabildiğinden, Amerikalılar fonlarına hemen erişebilir, böylece bir bankada kendini empoze eden bir karantinadan çıkarırken çek parası almak için saatlerce harcama yapma ihtiyacını azaltır.

Dijital varlık alanı yeni olduğu ve kripto para birimi topluluğunun dışında nispeten bilinmediği için, elbette bu fikrin bir dezavantajı olacaktır. Anlayış eksikliği genellikle güven eksikliğine dönüşür. Eğitim dağıtım ile el ele gitmelidir. Hem hükümetin hem de vatandaşların, stabilcoinlerin nasıl çalıştığı, kullanıcıların bunları fiat parayla nasıl değiştirdikleri ve gelecekte neden para transferlerini kolaylaştırabilecekleri konusunda bilgilendirilmesi gerekir.

Bir çok avantaj

Stabilcoin kullanmanın avantajları çoktur. Dijital varlıkları olan yeni başlayanlar için, alıcıların bir ev sahibi olmaları, hatta bunları alabilmeleri için posta kutularına sahip olmaları gerekmez.

Dijital varlıklar ayrıca sahteciliği veya kayıp kontrollerini de önler. Başkan Trump, bu uyarıyı birden fazla taksitte ödeme fikrinden bahsetti. Dijital varlıklar, belirli bir zamanda serbest bırakılmak üzere emanet haline getirilebilir. Varlık alıcısına adreslendikten sonra, bu kişi parayı herhangi bir ücret veya bekleme süresi olmadan kendilerine veya başkalarına gönderebilir ve geleneksel çeklerden daha hızlı bir çözüm sunar.

Uyaran dijital varlıklarla, internet erişimine sahip her Amerikalı, bir Sosyal Güvenlik numarası ve adres kanıtı uyaranlara erişme yeteneğine sahip olabilir. Bu varlıklar tüm kişilere dağıtılabilir ve hükümet tarafından bir blockchain ile izlenebilir. Dijital varlıklar ABD tarafından düzenlenen kuruluşlar aracılığıyla gönderilecek ve alınacak ve halihazırda federal ve eyalet yasalarına ve düzenlemelerine tabi olan finansal kuruluşlar tarafından izlenecektir.

Dijital varlıklar göndererek, hükümet posta işçilerini ve fiziksel kontroller veya ön ödemeli kartlar oluşturmak ve dağıtmak için gerekli kaynakları serbest bırakacaktır. Bu fiziksel kontroller, herkesin evde kalması beklenen bir zamanda nakit para yatırma veya para çekme anlamına gelir. Ayrıca, posta ve banka hizmetlerinin denetimleri işlemek üzere yerel olarak çalışıp çalışmadığını olası COVID-19 bulaşmasını izlemek de zordur.

Amerikalılar, insan etkileşimini karantinaya alıyor veya azaltıyor olsun, aktif olarak COVID-19'un yayılmasını azaltmanın yollarını aramalıyız. Yüz milyonlarca uyaran kontrolünün elle teslim edilmesini neden teşvik edelim? Bu, hükümetin yerinde prosedürlere yönelik kendi sığınma evlerini bile ihlal edebilir.

Dijital varlıklar, şahsi mevduat gerektirmeden mevcut bankacılık sistemlerine bağlanabilir. Dijital bir pazardan veya borsadan herhangi bir banka hesabına yatırmak için herhangi bir ücret bulunmaz. 18 yaşından büyük herkes çevrimiçi olarak onlara gönderilen dijital fonlara erişebilir, bu da hastalığı istemeden yayma korkusu ve evde kalması gereken ebeveynler için eve gidemeyen binlerce üniversite öğrencisi için bir çözüm sağlayacaktır. Dijital dağıtım yoluyla, ABD yalnızca alıcıların ve gönderenlerin sağlığını korumakla kalmayacak, daha kapsayıcı erişim sağlayacak ve dünyaya finansal inovasyonda hala lider olduğumuzu gösterecektir.

ABD dijital varlıkları bu teşvik dağıtımına dahil edecek olursa, dijital varlıkları kendi dijital para birimlerini oluşturan diğer ülkelerden önce bu şekilde kullanan ilk hareket eden ülke olacak. Bu gelişen dijital dünyayı eğitirken ve ona adapte olurken ABD'nin vatandaşlarının sağlığına öncelik verdiğine dair net bir sinyal göndereceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ