ABD Adalet Bakanlığı DOJ, küresel bir yatırım dolandırıcılığı planı yürüttüğü iddiasıyla bir kripto madenciliği şirketinin CEO'suna karşı suçlamada bulunduğunu duyurdu.

ABD Adalet Bakanlığı, Florida Yöneticilerini 62.000.000 Dolarlık Kripto Dolandırıcılığına Karıştığı İddiasıyla Suçladı

ABD Adalet Bakanlığı DOJ, küresel bir yatırım dolandırıcılığı planı yürüttüğü iddiasıyla bir kripto madenciliği şirketinin CEO'suna karşı suçlamada bulunduğunu duyurdu.

DOJ tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, Mining Capital Coin'in MCC CEO'su ve kurucusu Luiz Capuci Jr., yatırımcılara şirketin kripto madenciliği yetenekleri ve tescilli tokeninin işlevi hakkında yalan söylerken, bunların tümü 62 milyon doları çaldı. yatırımları ve bunları kendisi tarafından kontrol edilen kripto cüzdanlarına koymak.

“Capuci ve işbirlikçileri, MCC'nin sözde uluslararası kripto para madenciliği makineleri ağını, yatırımcıların parasını yeni kripto para madenciliği yapmak için kullanarak önemli karlar ve garantili getiriler elde edebildiğini söyledi.

Capuci ayrıca MCC'nin kendi kripto para birimi Capital Coin'i "dünyanın en büyük kripto para madenciliği operasyonundan elde edilen gelirle dengelenmiş", merkezi olmayan özerk bir organizasyon olarak lanse etti.

Ancak iddianamede iddia edildiği gibi, Capuci dolandırıcı bir yatırım planı işledi ve söz verildiği gibi yatırımcıların fonlarını yeni kripto para madenciliği yapmak için kullanmadı, bunun yerine fonları kontrolü altındaki kripto para cüzdanlarına yönlendirdi.”

Adalet Bakanlığı ayrıca, Capuci'nin yatırımcıları şirketin "Asya, Rusya ve ABD'deki en iyi yazılım geliştiricileri tarafından yaratılan" sözde "ticaret botları" hakkında onları yanıltarak ve bir piramit şeması başlatarak dolandırdığını iddia ediyor.

"İddianame ayrıca Capuci'nin, yatırımcıların kripto para piyasasına yatırım yapması için ek bir yatırım mekanizması olarak MCC'nin sözde 'Ticaret Botlarını' lanse ettiğini ve hileli bir şekilde pazarladığını iddia ediyor.

Capuci'nin Ticaret Botları ile bir yatırım dolandırıcılığı planı yürüttüğü ve söz verdiği gibi, yatırımcılara gelir sağlamak için MM Alım Satım Botlarını kullanmadığı, bunun yerine fonları kendisine ve ortak komploculara yönlendirdiği iddia ediliyor.

Capuci'nin ayrıca, yaygın olarak piramit şeması olarak bilinen çok seviyeli bir pazarlama planı aracılığıyla MCC'yi ve çeşitli yatırım programlarını tanıtmak için destekleyiciler ve bağlı kuruluşlar tuttuğu iddia ediliyor.“

 DOJ'a göre CEO, elektronik dolandırıcılık yapmak için komplo kurmak, menkul kıymet dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak ve uluslararası kara para aklamak için komplo kurmak da dahil olmak üzere çok sayıda suçla suçlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ