ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) bugün kripto para suçlarıyla mücadele etmek için Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi (NCET) oluşturduğunu duyurdu.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) bugün kripto para suçlarıyla mücadele etmek için Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi (NCET) oluşturduğunu duyurdu.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

ABD Adalet Bakanlığı bugün kripto suçlarıyla mücadele etmek için Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi (NCET) oluşturduğunu duyurdu. Başsavcı Yardımcısı Kenneth A. Polite Jr.'ın gözetiminde, Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi, sanal para borsalarının ve diğer kara para aklama altyapı aktörlerinin suç faaliyetlerini araştıracak. Kripto ile ilgili suçlar, son zamanlarda düzenleyiciler ve kolluk kuvvetleri arasında büyük bir endişe kaynağı olmuştur.

 NCET, Dolandırıcılık ve Gasplarda Kaybedilen Kripto Paranın İzlenmesi  , Kurtarılması Konusunda Destek Sağlayacaktır

Resmi bir duyuruda DOJ, NCET'in fidye yazılımı gruplarına yapılan dijital ödemeler de dahil olmak üzere dolandırıcılık ve gasp nedeniyle kaybedilen kripto para birimi varlıklarının izlenmesi ve kurtarılmasında destek sağlayacağını belirtti. Ekip, Adalet Bakanlığı Suç Biriminin Kara Para Aklama ve Varlık Kurtarma Bölümünün (MLARS) uzmanlığını bölümdeki diğer bölümlerle birleştirecek. Duyuruya göre, NCET, özellikle sanal para borsaları, karıştırma ve devirme hizmetleri ve kara para aklama altyapı aktörleri tarafından işlenen suçlar olmak üzere, kripto para biriminin cezai kötüye kullanımına ilişkin karmaşık soruşturma ve kovuşturmaların ele alınmasına yardımcı olacak.

 Kripto İle İlgili Suçlar Bu Yıl Önemli Bir Artış Gördü

Kripto para birimleri ABD'de popülerlik kazanıyor. Ülkedeki toplam kripto para kullanıcılarının sayısı 2021'in ilk altı ayında %100'den fazla arttı. Artan benimseme ile kripto ile ilgili suçlar da önemli ölçüde arttı. Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibinin en son kurulumuyla DOJ, bölgedeki yasadışı kripto faaliyetlerini azaltmayı planlıyor. DoJ, “NCET, kripto para biriminin cezai kötüye kullanımını caydırmak, bozmak, soruşturmak ve kovuşturmak ve mümkün olduğunda bu suçlardan yasadışı gelirleri kurtarmak için Suç Bölümü genelinde yerleşik uzmanlığı kullanacak ve geliştirecek” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ