Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkanı, Terra (LUNA) çöküşünün ardından kripto varlıklarına yatırım yapmanın risklerini yineliyor

 ABD Bankacılık Düzenleyicisi Kripto Uyarısı Verdi, Terra (LUNA) Çöküşü Üç Sektörün "Kırılganlığını" Ortaya Çıkardı

Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkanı, Terra (LUNA) çöküşünün ardından kripto varlıklarına yatırım yapmanın risklerini yineliyor.Ya hoo Finance Live ile ilgili yeni bir röportajda, OCC Vekili Para Birimi Denetçisi Michael Hsu, Terra'nın çöküşünün kripto alanının kırılganlıklarını ortaya çıkardığını söyledi.

"Bence Terra Luna çöküşü bir çok şeyi ortaya çıkardı, ama gerçekten üçüne odaklanmak istiyorum.

Birincisi, stabilcoinler stabil değildir. Açıkçası, 18 milyar dolarlık bir stabilcoin çöküşünün bu kadar hızlı olması, bence bunu gösterdi.

İkincisi, kriptodaki büyümenin çoğu hype tarafından yönlendiriliyor. Terra'nın bu kadar hızlı büyüyebilmesinin bir nedeni, aşırıya kaçması ve üzerine sürdürülebilir olmayan çok çekici verimler eklenmesiydi.

Üçüncüsü, bulaşma riski gerçektir. Satışın, genel olarak kripto para piyasasında hem daha geniş bir satışa yol açtığını gördünüz. Bence nispeten kısa bir sürede yarım trilyon dolar değer kaybetti ve algoritmik olmayan başka bir stabilcoin olan Tether üzerinde biraz baskı gördünüz. Tether kısaca deplendi.

Bence bu derslerden bazıları, o alandaki herkesin gerçekten dikkatli olması gereken bazı kırılganlıkları açığa çıkarıyor.” Hsu ayrıca Terra'nın bir Ponzi şeması olduğu yönündeki suçlamaları da yorumluyor.

“Verimin nereden geldiğini anlayamıyorsanız, muhtemelen gelecekteki çanta sahiplerinden geldiğini söyleyen bir kripto Hedge fon yöneticisi vardı, bu onun sözleri.

Bence bu akılda tutulması gereken bir şey. Bir yıl önce bu verimlerin nereden geldiğini söylemek için işaret ettiğim çok fazla yutturmaca, çok fazla verim oldu. Bunu gerçekten anlamalısınız, eğer alana yatırım yapıyorsanız, bu şeyleri anlamak için yatırımcıları korumak çok önemlidir,” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ