Binance'in CEO'su, tam teşekküllü bir banka satın alma olasılığını ima etti.

ABD Bankalarının Çöküşünün Ortasında Binance CEO


Binance'in CEO'su, tam teşekküllü bir banka satın alma olasılığını ima etti. Firma, stratejik yatırımlarla küresel varlığını genişletiyor.

Dünyanın en büyük kripto ticaret platformu olan Binance'in geleneksel bir finans kurumuna, tercihen bir bankaya yatırım yapmayı düşündüğü bildiriliyor. Şirketin İcra Kurulu Başkanı Changpeng "CZ" Zhao'ya atıfta bulunan bir Bloomberg raporuna göre, hareket sonunda yapılırsa, ticaret platformunu kripto dünyası ile geleneksel bankacılık sistemi arasında mükemmel bir bağlantı olacak şekilde konumlandırmaya odaklanacak.

"Belirli türde yerel lisanslara, geleneksel bankacılığa, ödeme hizmeti sağlayıcılarına ve hatta bankalara sahip insanlar var. Bunlara bakıyoruz," dedi Zhao, Lizbon'daki Web Zirvesi konferansında bir hedef belirlemeden. “Kripto ile geleneksel finans dünyası arasında köprü olmak istiyoruz.”

Binance, piyasa büyüklüğü ve işlem hacmi açısından en büyük ticaret birimi olmasının yanı sıra, tartışmasız bugünün en büyük sermayeli birimidir. Firma, konumu ile genellikle sektörde türünün ilk örneği olarak tercüme edilen yeni adımlar atıyor.

Kripto ekosisteminin son zamanlarda karşı karşıya kaldığı kargaşayla birlikte, büyük bir bankacılık ortağına dokunma ihtiyacı oldukça gerekli hale geliyor. Silvergate Bank'ın çöküşü, ekosisteme şok dalgaları gönderdi ve endüstri savunucuları, düzenleyicilerin ve kanun koyucuların bankacılık endüstrisinden kripto para birimini kesme girişiminde bulunabileceğinden korkuyor.

Zhao, ticaret platformunun tam teşekküllü bir banka satın almasına öncülük ederse, sektördeki kilit oyuncuların ihtiyaç duyduğu finansman boşluğunu kapatmaya önemli ölçüde yardımcı olabilir. Borsanın halihazırda, değerlemeleri daha sonra yükselme eğiliminde olan farklı bankalarla işlevsel ortaklıkları var. Firmanın daha fazla fayda sağlamak için bu ortaklıklardan yararlanabileceğine inanıyor. dedi.

Bulduğumuz şey, bankalar bizimle çalıştığında, onlara çok fazla kullanıcı çekiyoruz, bu nedenle bankanın değeri katlanarak artıyor, neden onlara da yatırım yapmıyoruz, böylece öz sermayenin bazı avantajlarını yakalamış oluyoruz.

Binance ve Twitter Bağlantısı

Binance, son birkaç yıldır küresel genişlemesi için bastırıyor ve şirket, mikroblog platformu Twitter Inc'in dünyanın en zengin adamı Elon Musk tarafından satın alınmasını desteklemek için toplam 500 milyon dolar yatırım yaptı.

Yatırımın yapıldığı sırada Zhao, Musk'ın satın alma ile zorlamaya çalıştığı ifade özgürlüğü gündemiyle özdeşleştiğini söyledi. Binance, şirketin Web3.0 girişimine katkıda bulunmak üzere ayarlanan ticaret platformuyla sosyal medya platformunun değişim ortağı olarak faturalandırıldı.

Binance'in küresel genişleme hamlesi çok odaklandı ve Binance Labs ekibi aracılığıyla, çok sayıda hızlı büyüyen startup'a çok sayıda stratejik yatırım yapıyor. 1 milyar dolardan fazla kullanılabilir fonu olan firma, yine dijital ödemelere yönelmek isteyen Binance'teki hissesini de ikiye katlayabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ