ABD Başkanı Joe Biden, kripto endüstrisine zarar verecek önerilen FinCEN kuralları da dahil olmak üzere tüm düzenleyici süreçleri dondurdu.

ABD Başkanı Joe Biden, FinCEN’in Önerdiği Kripto Cüzdanı Düzenlemelerini Durdurdu

ABD Başkanı Joe Biden, kripto endüstrisine zarar verecek önerilen FinCEN kuralları da dahil olmak üzere tüm düzenleyici süreçleri dondurdu.

ABD Başkanı Joe Biden'in ofisteki ilk gününde gerçekleştirdiği ilk eylemlerden biri, eski Hazine Bakanı Steven Mnuchin tarafından önerilen tartışmalı kendi kendine barındırılan kripto cüzdanı düzenlemeleri de dahil olmak üzere Federal düzenleme sürecini dondurmak oldu. 

Duyuru, Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) dahil çeşitli federal kurumların başkanları için bir Beyaz Saray muhtırasında geldi. Duyuru, kripto cüzdanı teklifini belirtmiyor, ancak duyurunun tarihinden itibaren 60 gün boyunca geçerli olmak üzere, gözden geçirmeyi bekleyen tüm ajans kural koyucularına genel bir dondurma koyuyor.

Kripto topluluğu, düzenlemeleri dondurma kararını destekliyor

Kripto endüstrisi içerisindeki kişiler, Jake Chervinsky ile “Çok mücadele ettik ve nefes alma ve sıfırlama hakkını kazandık. Janet Yellen, Steve Mnuchin değil. Ben iyimserim." diyorlar. 

FinCEN, 18 Aralık'ta eski ABD Hazine Bakanı Mnuchin yönetiminde kendi kendine barındırılan cüzdan teklifini yaptı. 

Geçilirse, bankaların ve para hizmeti işletmelerinin rapor sunması, kayıt tutması ve özel kripto para birimi cüzdanlarına ve bu cüzdanlardan işlem yapan müşterilerin kimliklerini doğrulamaları gerekecektir.

Önerilen kripto cüzdanı düzenlemeleri olumsuz geri bildirim alıyor

Önerilen kripto düzenlemeleri, finans hizmetleri firması Square CEO'su Jack Dorsey de dahil olmak üzere endüstri liderleri tarafından büyük ölçüde eleştirildi, tıpkı bugün nakit para için gerekli olmadığı gibi, kripto para birimi için karşı taraf adı ve adres toplamasının gerekli olmaması gerektiğini söyledi.

Eleştirmenler, akıllı sözleşmelerin isim veya adres bilgisi içermemesi nedeniyle birçok projenin uyum sağlamasının teknik olarak imkansız olacağını da belirtti. 

Yeni yönetim, Janet Yellen'i Hazine Bakanı olarak görevlendirdi, ancak bu hafta kripto para birimlerinin "esas olarak yasadışı finansman için" kullanıldığına dair eleştirel yorumlarla kripto sahnesine bir bakışı ortaya koydu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ