Beyaz Saray tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre, ABD Başkanı Joe Biden, federal kurumları dijital varlıkların risklerini ve faydalarını incelemede işbirliği yapmaya yönlendiren bir yürütme emri imzaladı.

Beyaz Saray tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre, ABD Başkanı Joe Biden, federal kurumları dijital varlıkların risklerini ve faydalarını incelemede işbirliği yapmaya yönlendiren bir yürütme emri imzaladı. Beyaz Saray, “Dijital varlıklardaki artış, küresel finansal sistemdeki ve teknolojik sınırdaki Amerikan liderliğini güçlendirmek için bir fırsat yaratıyor, ancak aynı zamanda tüketicinin korunması, finansal istikrar, ulusal güvenlik ve iklim riski üzerinde önemli etkileri var,” dedi.

Joe Biden Hükümeti Federal Kurumlardan Kripto Para Birimlerinin Risklerini ve Faydalarını Değerlendirmelerini İstiyor

Basın açıklamasında, "Amerika Birleşik Devletleri, tüketiciler, işletmeler, daha geniş finansal sistem ve iklim için riskleri azaltırken yeniliği destekleyerek bu hızla büyüyen alanda teknolojik liderliği sürdürmeli" dedi. Emir, özellikle Biden hükümetinin “riskleri ele alma ve dijital varlıkların ve bunların altında yatan teknolojilerin potansiyel faydalarından yararlanma” konusundaki yaklaşımını özetliyor. Yönetim, Finansal İstikrar Gözetim Konseyini dijital varlıkların oluşturduğu ekonomi genelindeki riskleri belirlemeye ve azaltmaya teşvik ederek ABD ve küresel finansal istikrarı koruma ve sistemik riski azaltma amacının altını çizdi.

ABD'li Milletvekilleri Kripto Düzenlemelerine Odaklanmaya Devam Ediyor

Yürütme emri, dijital varlık endüstrisindeki düzenleme ve yaptırımla ilgili hükümet söyleminde bir artışa işaret eden geçen yıldan beri çalışıyor. ABD ve diğer ülkelerdeki milletvekilleri, dijital varlıkları mevcut yıkama satışı kuralına dahil etmek için bir ABD Demokrat önerisi ve Dubai'de yakın zamanda bir dijital varlık düzenleme ve lisanslama organının oluşturulması da dahil olmak üzere kripto düzenlemeleri üzerinde çalışıyorlar. Ancak Biden'ın emri, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali nedeniyle son zamanlarda uygulanan ekonomik yaptırımları ele almıyor. Dijital varlıkların önlemleri atlamak için kullanılabileceğine dair artan endişeler arasında imzalandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ