Bloomberg raporuna göre, Amerika Birleşik Devletleri Biden yönetimi önümüzdeki ay en kısa sürede kripto para birimleri hakkında bir icra emri yayınlamaya hazırlanıyor.

Bloomberg raporuna göre, Amerika Birleşik Devletleri Biden yönetimi önümüzdeki ay en kısa sürede kripto para birimleri hakkında bir icra emri yayınlamaya hazırlanıyor. Siparişin, dijital varlıkların risklerini ve fırsatlarını değerlendiren, hükümet çapında bir strateji getirmesi bekleniyor. Yaklaşan yürütme emriyle ilgili resmi bir onay olmamasına rağmen, üst düzey yönetim yetkililerinin planı tartışmak için birden fazla toplantıya katıldığı bildiriliyor.

Yönerge Taslağının Önümüzdeki Haftalarda ABD Başkanı Joe Biden'a Sunulması Bekleniyor

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kripto para birimi düzenlemeleri hala gri bir alanda. Bitcoin ve Ethereum, emtia olarak görülüyor ve bunlarla ilgili herhangi bir yatırım ürünü, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından denetleniyor. Ancak diğer kripto para birimleri için durum farklıdır. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) de birkaç kripto para birimini kayıt dışı menkul kıymetler olmakla suçlayarak tutukladı. Bu tür davalardan biri, kayıtsız token satarak 1,2 milyar dolar topladığı iddia edilen blockchain şirketi Ripple'a karşı devam eden dava.

Yeni Yürütme Taslağı, Biden Yönetimini Kripto Mevzuatının Merkezine Koyacak

SEC ve CFTC gibi diğer ABD federal kurumları da yıllardır kripto para birimiyle ilgili düzenlemeler üzerinde çalışıyor ve taslaklar hazırlıyor. Yaklaşan Beyaz Saray yönergesi, Biden yönetimini kripto mevzuatının merkezine koyacak. Rapor ayrıca, yönetimin bir Merkez Bankası Dijital para birimi (CBDC) çıkarma konusunda bazı direktifler yayınlayabileceğine de dikkat çekti. Bununla birlikte, Federal Rezerv tarafından tartışılan dijital bir doların beklentileri, Beyaz Saray'ın konuyla ilgili herhangi bir sağlam duruşu olası değildir. Federal Rezerv daha önce Beyaz Saray ve Kongre'nin onayı olmadan dijital dolar beklentilerine devam etme niyetinde olmadığını açıklamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ