ABD, Bitcoin Ve Kripto Para Borsasını Lisanslamak İçin Japonya

Amerika Birleşik Devletleri, BTC ve ETH gibi değerli kripto para birimlerinin borsa faaliyetlerini düzenlemede Japonya'nın yolunu izleyebilir.

Geçen hafta, Japonya Finansal Hizmet Kurumu (FSA), 800.000'den fazla kullanıcısı olan büyük ticaret platformu olan BitFlyer de dahil olmak üzere 11 kripto para alış ticareti yapan platforma lisans verdi.

BitFlyer CEO'su Yuzo Kano, yaptığı açıklamada, Japonya hükümetinin kripto borsası ve yatırımcılarına ilişkin düzenlemelerin oluşturması ülkenin küresel elektronik para ticaretinde merkezi konuma gelmesini sağlayacaktır.

Yuzo: “...FSA'nın BitFlyer'in Kayıtlı Sanal Döviz Borsası olarak çalışması için onay vermesi ve ajansın açıklık ve ileriyi düşünerek yönetmesi, blockchain alanında tam zamanını tutturdu.”,dedi.

Yılın başlarında, Yeni Zellanda'nın Auckland kentinde düzenlenen Blockchain NZ  konferansı'nda bitcoin ve güvenlik uzmanı Andreas Antonopoulos, devletlerin kripto para sektörünü ya olduğu gibi bırakıpmalı, ya da şeffaf, adil ve verimli bir düzenleme getirmelerini açıkladı.

Kripto para borsalarına yetki ve lisans vererek, Japonya, şirketlerin yasal, finansal şirketler olarak ülkenin tümünde faliyet göstermesini sağladı. Sonuçta, bir haftadan kısa bir sürede dünyanın en büyük kripto borsası olan Japonya'nın günlük ticaret hacmini daha da arttırdı.

Philadelphia Federal Rezerv Bankası'nın ev sahipliğinde düzenlenen bir etkinlikte Keith Noreika verdiği röportajda banka statüsüne kripto para borsalarına açık olduğunu söyledi. Noreika, kripto para borsası için ülke çapında bir lisans programının uygulanmasını, New York'un BitLicense gibi bölgesel lisansların kaldırılmasının uygun olacağını düşünmektedir.

ABD hükümetinin kripto para ile ilgili mali düzenleme işleri ve lisans programları sunmaları daha uzun bir süre alabilir. ABD, Japonya'dan sonra ikinci en büyük kripto para piyasası ülkesinin, yatırımcılar ve genel tüketiciler için daha sağlam ve iyi düzenlenmiş bir pazar yaratmayı düşünmes kripto dünya için iyi bir haberdir.

Kaynak;
https://www.cryptocoinsnews.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ