ABD yönetimi uzun zamandır borçlanarak bilançosunu döndürüyor.

ABD yönetimi uzun zamandır borçlanarak bilançosunu döndürüyor. ABD devlet borçları o kadar çok büyüdü ki Biden yönetimi borçlanma limiti arttırma ihtiyacı duydu. Ancak Biden yönetimi borçlanma limitini arttırmak için Cumhuriyetçilerin desteğini alması gerekiyordu.

Trump yönetimi zamanında ABD yönetimi bilanço onayını alamamıştı ve ABD yönetimi 35 gün boyunca kepenk kapatmak zorunda kaldı. Biden zamanında da benzer durumun yaşanabileceği ve hatta ABD’nin temerrüde düşebileceği ihtimali ortaya çıktı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Ancak Cumhuriyetçi 10 senatör, Biden yönetiminin borçlanma limitini arttırmasına destek verdi. Bu sayede ABD ciddi bir politik kaosun eşiğinden döndü. Biden yönetimi kamu borçlarını 480 milyar dolar daha arttırabilecek limiti elde etti. Yani ABD 480 milyar dolar daha borçlanabilecek. Borçlanma da büyük orana FED’ten sağlanacak. Yani FED, para arzını 480 milyar dolar civarında arttıracak.

Bu gelişme dolardaki enflasyonist beklentiyi artırırken Bitcoin gibi kıt ekonomik varlıklar lehine bir gelişmeye neden oldu. Bitcoin 55,900 doları gördü.

Ekim ayı içerisinde SEC, herhangi bir Bitcoin ETF başvurusunu onaylaması durumunda Bitcoin boğa koşusuna daha hızlı devam edebilir.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-58835517

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ