ABD ve Çin arasında devam eden salgının bir sonucu olarak ortaya çıkan gerginlikler küresel istikrarsızlığa katkıda bulundu ve sonuç olarak Bitcoin'e büyük bir destek sağlayabilir.

ABD Çin Hisse Senetlerini Delist Etme Planı Büyük Bitcoin Alım Çılgınlığını Tetikleyebilir

ABD ve Çin arasında devam eden salgının bir sonucu olarak ortaya çıkan gerginlikler küresel istikrarsızlığa katkıda bulundu ve sonuç olarak Bitcoin'e büyük bir destek sağlayabilir.

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi şimdi, Çin hisse senetlerini ABD piyasalarından delist etme çabasına öncülük ediyor ve şirketler yerli şirketlerle aynı kurallara uymak zorunda kalmadan ABD listelerinden uzun süre yararlanabildiklerini iddia ediyorlar.

Eğer hükümet bu şirketleri delist etme konusunda başarılı olursa, daha fazla Çinli vatandaş, artan ekonomik türbülanstan kaçmak için kriptoya yöneldiğinden, Bitcoin'e büyük bir destek sağlayabilir.

İronik olarak, bu çaba, Bitcoin ve diğer dijital varlıkların açık sözlü bir eleştirmeni olan Temsilci Brad Sherman tarafından yürütülüyor.

Hükümet Çin Hisse Senetlerini Listelemek İçin Hareket Halinde ABD ile Çin Arasındaki Gerilim

Devam etmekte olan küresel salgının sorumlusu olarak büyük ölçüde Çin ABD hükümetindeki yetkilileri tarafından suçlanıyor ve şu anda ülkenin hesap verebilirliğini artırmak için harekete geçiyor gibi görünüyor.

MarketWatch ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, Temsilci Sherman yeni tanıtılan “Yabancı Şirketleri Sorumlu Tutanak” hakkında konuşurken “önce Çin'in yanıp sönmesinin zamanı geldi” dedi.

Temsilci Sherman, uzun zamandır genel olarak Bitcoin ve kripto muhalifi oldu, yeni tanıtılan bu hareketin Çinli şirketleri ABD pazarlarından uzaklaştırma hedefi ile değil, onları ABD'ye bağlı kalmaya zorlamak olduğunu açıkladı.

Bu yasa kabul edilirse, iki ülke arasında daha da fazla gerilim yaratabilir ve potansiyel olarak yakın zamanda geçen ticaret anlaşması üzerinde ciddi etkileri olabilir.

Temsilci Sherman, tasarının yaz sonuna kadar başarıyla geçeceğine inanıyor.

Bitcoin'e Nasıl Güç Verebiliriz

Çinli şirketlerin ABD pazarlarından çıkarılmasının ülke ekonomisi üzerinde ciddi etkileri olabileceğinden, orada ikamet eden vatandaşlar portföylerini korumak için Bitcoin gibi alternatif yatırımlara yönelmeye devam edebilirler.

Stabilcoin olan Tether, yılın başından bu yana piyasa değeri iki katına çıktığı için son ekonomik türbülanstan büyük ölçüde faydalanan böyle bir varlıktır.

Bu büyüme, Çin ve diğer ülkelerdeki yatırımcıların portföylerine USD maruziyeti katmak için harekete geçti.

 Bununla birlikte, ABD dolarının yakında göreceği yakın enflasyon, bu yatırımcıların bazılarının ABD'nin muazzam para baskısının etkilerinden kaçınmak için USDT'lerini Bitcoin'e dönüştürmesine ve böylece BTC'ye büyük bir destek vermesine neden olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ