ABD teşvik kontrolleri nihayet COVID-19 salgınından etkilenenlerin banka hesaplarına yatıyor.

ABD Corona Virüsü Yardımları Bitcoin’e Akacak mı?

ABD teşvik kontrolleri nihayet COVID-19 salgınından etkilenenlerin banka hesaplarına yatıyor. Geçtiğimiz ay boyunca ülkede 22 milyona yakın insan işini kaybetti ve mevcut sıkıntılı zamanları geçirmek için finansal olarak donatmak amacıyla ABD hükümeti toplam 1.200 dolarlık nüfus kontrolleri ödüyor. Ve alıcıların büyük çoğunluğu bu miktarı gerekli malları satın almak için kullanıyor olsa da, bazıları Bitcoin (BTC) satın almak için toplamın bir kısmını harcamayı seçiyor.

Yeni koronavirüs, daha önce şahit olduğumuz hiçbir şeye benzemeyen küresel ekonomiye zarar verdi. Ekonomik ve finansal kurumlar tarafından yayınlanan raporlar ve yapılan çalışmalar, önümüzdeki birkaç yıl için küresel ekonominin sağlığına dair korkunç bir tablo çizmektedir.

Gelecek yeterince kasvetli görünse de, daha endişe verici ve daha fazla eylem gerektiren şimdiki zamanlardır. Dünyanın dört bir yanındaki farklı ülkeler, dramatik kemer sıkma önlemlerinden değişen makroekonomik politikalara ve ABD'de 1.200 dolar değerinde teşvik kontrolü dağıtan farklı başa çıkma stratejileri kullanıyor.

Tahmin edilebileceği gibi, çek alıcılarının çoğunluğu parayı gıda, para transferleri, gaz, bakkaliye ve fatura ödemeleri gibi temel ihtiyaçlar için harcadı. Ancak, alıcıların büyük bir kısmı BTC'de alım yaptı.

Coinbase CEO'su Brian Armstrong tarafından atılan son tweet'e göre, veriler borsaya 1.200 dolarlık mevduat sayısının bu hafta dört katından fazla olduğunu gösteriyor. Zirvede, tüm girişlerin yaklaşık % 0.4'ünü oluşturdular. Açıkçası, bu yeni BTC talebinin nereden kaynaklandığını çözmek zor değil.

Ayrıca, önlem kontrollerinin bir kısmını kripto para biriminde harcayanların yalnızca uzun vadeli sahipleri veya Bitcoin maksimalistleri olmadığını da belirtmek gerekir.

ABD Federal Rezervinin, son zamanlarda 2 trilyon $ 'lık para basıp ekonomiye pompalanması da dahil olmak üzere gerçekleştirdiği olağanüstü eylemler, halkın USD'nin uzun ömürlülüğüne ve faydasına olan güvenini önemli ölçüde aşındırdı.

 Bir liman ve fiat alternatifi olarak, birçoğu, dijital para biriminin güvenliğine ve çoğalmasına güvenerek Bitcoin yolunda ilerlemeyi seçti. Bitcoin'in zaman testine dayanıp dayanamayacağını ve eski iyi finansal varlıklara karşı güvenilir bir korunma olarak ortaya çıkıp çıkamayacağını sadece zaman gösterecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ