Küçük bir Batı Virginia bankası, koronavirüs pandemisinin ortasında battı. 2015'ten beri banka sorunlarla mücadele ediyordu.

ABD’de Banka Battı: Ekonomik Kriz mi Geliyor?

Küçük bir Batı Virginia bankası, koronavirüs pandemisinin ortasında battı. 2015'ten beri banka sorunlarla mücadele ediyordu.

Bitcoin tutkunlarının iddiaları, ilk ABD bankasının koronavirüs krizinin neden olduğu ekonomik çöküşün ortasında battığı dün bir kez daha kanıtlandı.

Amerika bankalarını batış durumunda sigortalayan Federal Mevduat Sigorta Şirketi Cuma günü yaptığı açıklamada, Batı Virginian bankası olan Barboursville'in ilk Devlet Bankası olan Batı Virginia Finansal Kurumlar Bölümü tarafından kapatıldığını duyurdu.

Batan banka derhal Westmont, Fairmont MVB Bank Inc. tarafından satın alındı. FDIC'e göre, dört şubesi Cumartesi günü MVB Bank'ın şubeleri olarak yeniden açılacak.

FDIC'in basın açıklamasında 2015 yılından bu yana "uzun süredir devam eden sermaye ve varlık kalitesi sorunları" ile mücadele eden banka, 2019 yılı sonunda yayınlanan bir mali raporda, sermaye seviyelerinin federal ve eyalet hukuku altında devam eden operasyonlara izin veremeyecek kadar düşük olduğunu belirtmişti. "

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ