Zaman zaman kripto paralar konusunda uyarıların geldiğini görüyoruz.

Zaman zaman kripto paralar konusunda uyarıların geldiğini görüyoruz. Son uyarılardan biri bu defa Amerika’dan geldi. Uyarıların odağında kripto paralardaki faiz riskleri var.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu(SEC) yatırımcılara yönelik bir uyarıda bulunarak kripto varlıkları çekmek için müşterilere yüksek faiz oranları ödeyen hesapların riskli olduğunu vurguladı.

Düzenleyici kurumun Yatırımcı Eğitimi ve Savunma Ofisi konuyla ilgili olarak geçtiğimiz haftalarda bir yatırımcı bülteni yayınladı. Ofis söz konusu bültende kripto varlıklar için faiz sunan hesapların sahibi olan şirketlerin bankalar ve kredi birlikleri ile aynı korumaları sağlamadığını belirtti. Ofis ayrıca bu mevduatların sigortalı olmadığını da vurguladı.

SEC tarafından ayrıca yapılan bir uyarı daha bulunuyor. SEC yatırımcıları, faiz getiren hesaplarla ilgili açıklamaları çok daha dikkatli bir şekilde okumaları konusunda uyarıyor.

Uyarıların yanı sıra olumsuz açıklamaların da kimi zaman yapıldığına şahit oluyoruz. Bu defa olumsuz açıklama Hindistan’dan geldi. Kripto paralara ilişkin pek çok ülkede düzenleme çalışmaları sürerken dünyanın kimi ülkelerinde mesafeli yaklaşımlar söz konusu. Hindistan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı T. Rabi Sankar kripto para birimlerinin ponzi sistemlerinden bile kötü olduğunu vurgulayarak yasaklanması gerektiğini ifade ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ