ABD’li düzenleyiciler ve kanun koyucular, Bitcoin BTC fiyatlarının 15.000 $ düştüğü kötü bir piyasa haftasının ardından kripto para mevzuatını yeniden gözden geçiriyor olabilirler.

ABD Düzenleyicileri, Büyük Bir Piyasa Çöküşünün Ardından Kripto Yasalarını Yeniden Gözden Geçirmeyi Planlıyor

ABD’li düzenleyiciler ve kanun koyucular, Bitcoin BTC fiyatlarının 15.000 $ düştüğü kötü bir piyasa haftasının ardından kripto para mevzuatını yeniden gözden geçiriyor olabilirler. Bu gözden geçirmenin bir amacı yatırımcıyı zarardan koruma olabilir.

ABD’li düzenleyiciler  ve kanun koyucular, Bitcoin BTC fiyatlarının bir noktada 15.000 $ düştüğünü gören endişe verici bir piyasa haftasının ardından kripto para birimleri için mevzuatı yeniden gözden geçiriyor olabilir. Bloomberg raporuna göre, ABD mali düzenleyicileri, dalgalı piyasaları nasıl düzenleyeceklerinden hala emin değiller. Kripto para piyasası, çoğu kripto para birimi, Bitcoin BTC’nin liderliğinin ardından bu hafta büyük bir çöküşe tanık olduğu için çok değişken olmaya devam ediyor. Bu değikenlik piyasayı ister istemez etkiliyor.

"Fed Olarak, Bu Sorunu Ele Almanın Çeşitli Yollarını İnceleme Sürecindeyiz"

Bankacılık düzenleyicileri Çarşamba günü Capitol Hill'de açıklama yaparken, Federal Rezerv'in Denetim Başkan Yardımcısı Randal Quarles yeterli düzenlemelerin eksikliğinden söz ederek, “Fed'de bu konuyu ele almanın çeşitli yollarını inceleme sürecindeyiz, dedi ." Federal kurumların, daha sonra bir gözetim çerçevesi oluşturmadan önce doğru düzenleyici yaklaşımı değerlendirmek için zamana ihtiyaçları olduğunu da sözlerine ekledi. ABD düzenleyicileri, piyasa manipülasyonu, kara para aklama ve fidye yazılımı saldırıları gibi merkezi olmayan kripto para birimleriyle ilişkili olmayan  yasa dışı faaliyetlerle ilgilenmeye devam ediyor.

Düzenleyiciler, Kripto Para Birimi Tokenleri İçin Kurumlar Arası Bir Görev Gücü Oluşturmayı Tartışıyor

 Kripto Para Birimi Sorumlusu Vekili Michael Hsu, kendisinin ve diğer düzenleyicilerin kripto para birimleri üzerinde kurumlar arası bir görev gücü kurmayı tartıştıklarını söyledi. Bu arada, Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown, kripto para birimlerinin oynaklığıyla ilgili endişelerini ayrı ayrı dile getirdi. Para Birimi Denetleyicisine yazdığı bir mektupta, “Bana fintech şirketlerinin ve düzenleyici sistem dışında faaliyet gösteren diğerlerinin bir tehlike oluşturabileceğini söylüyor. Henüz bunlarla çözümü bilmiyorum ama endişelenmek için bir neden," dedi. Ayrıca, OCC’nin finansal ve finansal olmayan şirketlere imtiyaz verme yetkisi konusundaki endişelerini dile getirdi.

Yasal olarak düzenleme kripto para birimi alanı için bir olumsuzluk olarak görülmemeli. Alan ne kadar sağlam temellere oturulursa yatırımcılar da bir o kadar rahatlayacak ve alana daha çok para girişi sağlanacaktır. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ