ABD'nin önde gelen yasa koyucuları ve düzenleyicileri, Silvergate Bank'ın çöküşü hakkında yorumlar yapıyorlar.

ABD Düzenleyicileri Silvergate Bankasının Çöküşüne Tepki Gösteriyor - Hükümet Kripto Endüstrisini Bankacılık Sisteminden Ayırmayacak Mı?

ABD'nin önde gelen yasa koyucuları ve düzenleyicileri, Silvergate Bank'ın çöküşü hakkında yorumlar yapıyorlar. Finansal misilleme korkuları endüstri liderleri tarafından fark edildi.

Silvergate Bank'ın çöküşü, önde gelen yasa yapıcılar ve düzenleyiciler şimdi olay hakkında yorumlar yaparken, dijital para birimi ekosisteminde çok fazla endişe uyandırıyor. Kripto karşıtı duruşuyla tanınan Senatör Elizabeth Warren, bankanın faaliyetlerini gevşetme planları hakkında yorum yapmak için Twitter'a girerek; Kripto için tercih edilen banka olarak Silvergate Bank'ın başarısızlığı hayal kırıklığı yaratsa da tahmin edilebilir. Silvergate'in yasadışı olmasa bile riskli faaliyetleri konusunda uyardım ve ciddi durum tespiti başarısızlıkları belirledim. Artık müşteriler bir bütün haline getirilmeli ve düzenleyiciler kripto riskine karşı adım atmalıdır.

Bu yorum, sektörde faaliyet gösteren şirketler için bir uyandırma çağrısı olarak görüldü çünkü sektördeki yeni girişimlere yönelik daha fazla baskı olabileceğini gösteriyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), sektörde gözetim sağlamaya yönelik yoğun önlemleriyle zaten biliniyor ve ABD'li milletvekillerinin yönlendirmesi bu gündemi daha katı bir şekilde ilerletebilir.

Bu fikir, The Wolf of All Streets lakabıyla anılan Scott Melker dahil olmak üzere en iyi analistler ve kripto savunucuları tarafından dile getirildi. Ona göre, Silvergate'in çöküşü, hükümetin sektörden gelen finansmanı kesmek için tam olarak ihtiyaç duyduğu şey.

Silvergate mahvoldu çünkü onlarda... kısmi rezervler vardı. Her banka gibi.

Kripto ile alakası yok. https://t.co/D5kjlrA4Gj

- The Wolf Of All Streets (@scottmelker) 9 Mart 2023

Dijital para birimi ekosistemi, geçtiğimiz yıl birçok endüstri ağır sikletinin iflas etmesi veya bir şekilde katlanmasıyla birçok serpinti gördü. FTX ve Genesis Trading'den gelen son haberlerle birlikte, düzenleyiciler, feshedilen bu firmalarda fonları sürekli olarak kilitlenen tüketiciler hakkında çok endişelenmeye hazırlar.

Silvergate tasfiyesinden kaynaklanan olumsuz kayıpların olup olmadığı belirsizliğini koruyor, ancak endüstri liderleri şimdiden firmaları tedbirli davranmaya çağırıyor.

Silvergate bankasının çöküşü: Kripto karşıtı hükümet personeli için yer  eden FUD ile ilgili yorumunda kripto yanlısı Avukat John Deaton, Silvergate ve FTX davasının SEC Başkanı Gary Gensler ve Sen Warren için kripto karşıtı gündemlerini genişletmek için bir ölçüt olarak kullanılabileceğini söyledi.

“FTX ve Silvergate, kripto karşıtı gündemlerini zorlamak için @GaryGensler @ewarren ve diğerleri tarafından %100 birleştirilecek. Warren, Silvergate hakkında zaten aşağılık bir yorum yaptı ve gerçeğin anlatısının önüne geçmesine izin vermiyor, ”dedi Scott Melker'a tweet atarak yanıt verdi.


Şu anda sektörün kaderinin ne olduğu belirsizliğini koruyor ve alternatif banka Signature, Silvergate Bank'ın yaşadığı devam eden baskının dalgalanma etkisinin ardından büyük bir gözden düşme yaşıyor. Korkulara rağmen, sektörün en azından kısa vadede bankacılık sisteminden kopma olasılığı oldukça düşük.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ