ABD Adalet Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, 2016 yılında kripto borsası Bitfinex'ten çalınan 3,6 milyar dolardan fazla Bitcoin'e el koyduğunu açıkladı. Bir açıklamaya göre, Bitcoin'in kurtarıldığı andaki değeri, Adalet Bakanlığı tarafından şim

ABD Adalet Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, 2016 yılında kripto borsası Bitfinex'ten çalınan 3,6 milyar dolardan fazla Bitcoin'e el koyduğunu açıkladı. Bir açıklamaya göre, Bitcoin'in kurtarıldığı andaki değeri, Adalet Bakanlığı tarafından şimdiye kadar yapılmış en büyük kripto para ele geçirmesini temsil ediyor. Bitfinex'in 2016 hack'i sırasında çalınan Bitcoin'in değeri yaklaşık 4,5 milyar dolar.

Manhattan'da Gelirleri Aklamaya Çalıştıkları İddia Edilen İki Şüpheli Tutuklandı

Adalet Bakanlığı'na göre, Manhattan'da gelirleri aklamaya çalıştıkları iddia edilen iki şüpheli tutuklandı. Adalet Bakanlığı, 34 yaşındaki Ilya Lichtenstein ve her ikisi de New York'lu olan 31 yaşındaki eşi Heather Morgan'ın Salı öğleden sonra Manhattan'daki federal mahkemeye ilk kez çıkmalarının planlandığını söyledi. Çiftin, bir bilgisayar korsanının Bitfinex'in sistemlerini ihlal etmesi ve 2.000'den fazla yetkisiz işlem başlatmasının ardından çalınan 119.754 Bitcoin'i aklamak için komplo kurduğu iddia ediliyor. Federal savcılar, işlemlerin Lichtenstein'ın sahip olduğu dijital bir cüzdana yerleştirildiğini söyledi.

Son Beş Yılda Çalınan Bitcoinlerin 25.000'i Lichtenstein'ın Cüzdanından Transfer Edildi

Son beş yılda çalınan Bitcoinlerin yaklaşık 25.000'i, çalınan fonların bir kısmının Lichtenstein ve Morgan tarafından kontrol edilen finansal hesaplara yatırılmasıyla sonuçlanan uzun ve karmaşık bir aklama süreciyle Lichtenstein'ın cüzdanından aktarıldı. 94.000'den fazla Bitcoin oluşturan çalınan fonların geri kalanı, hack'ten yasadışı gelirleri almak ve depolamak için kullanılan cüzdanda kaldı. Bitfinex, "DOJ'nin 2016 hack'i sırasında çalınan Bitcoin'in önemli bir bölümünü geri almasından memnunuz" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ