Bitcoin, ilk ABD 'de vadeli işlemlere dayalı borsa yatırım fonunun (ETF) işlem görmeye başlamasından sonraki gün Çarşamba günü rekor seviyelerin altında işlem gördü.

Bitcoin, ilk ABD 'de vadeli işlemlere dayalı borsa yatırım fonunun (ETF) işlem görmeye başlamasından sonraki gün Çarşamba günü rekor seviyelerin altında işlem gördü.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoini, ilk ABD bitcoin vadeli işlemlere dayalı borsa yatırım fonunun (ETF) ticarete başlamasından sonraki gün Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın işlem gördü. Piyasa katılımcılarının kripto para birimine yatırım yapmasının muhtemel olduğunu söylediği bir gelişme. Piyasa değerine göre dünyanın önde gelen kripto para birimi en son %0,4 düşüşle 63.998 dolardı, ancak yine de bu yıl 14 Nisan'da kırılan 64,895,22 dolarlık rekorunun kısa bir sıçramasında.

Bitcoin Salı Günü 64.499 Dolara Kadar Yükseldi

Bitcoin, ABD gününün sonlarında Salı günü 64.499 dolara kadar yükseldi. Aynı gün, ProShares Bitcoin Strategy ETF, Intercontinental Exchange Inc'in ICE.N Arca borsasında yaklaşık 1 milyar dolarlık hisse alım satımı ile ilk işlem gününden sonra %2,59 artışla 41,94 $'dan kapandı. Analistler, ticaretin daha küçük yatırımcılar ve yüksek frekanslı ticaret firmaları tarafından domine edildiğini ve büyük blok ticaretinin yokluğunun kurumların muhtemelen kenarda kaldıklarını gösterdiğini belirtti. Q9 Capital'in yönetici ortağı James Quinn, yeni ürünün piyasaya sürülmesinin Bitcoin için "anlamlı" olduğunu söyledi.

Bu ETF, Spot Piyasada ve Bitcoin Fiyatında Faaliyete İzin Verecek

Quinn teorik olarak, ABD'de bu ETF'yi almak isteyen herhangi bir lisanslı aracı kurum, bunu diğer herhangi bir ETF kadar kolay bir şekilde yapabilir, bu da onu birçok insan için kullanılabilir hale getirmeli, ”diye ekledi . ETF, Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı olsa da Quinn, ETF'yi destekleyen alım satımların ve korumaların, faaliyetin spot piyasaya ve Bitcoin fiyatına akacağı anlamına geleceğini söyledi. Kripto ETF'ler, dijital varlıklara artan ilginin ortasında bu yıl Kanada ve Avrupa'da piyasaya sürüldü. VanEck ve Valkyrie, ABD'de listelenen ETF ürünlerini takip eden fon yöneticileri arasında yer alıyor, ancak Invesco Pazartesi günü vadeli işlemlere dayalı bir ETF planlarından vazgeçti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ