ABD'nin Arizona eyaletinin mali düzenleyicisi, "Bazı şirketler, teminat uygulamalarının yatırımcılara belirtilen getiriyi ödeme yeteneklerini koruma derecesini önemli ölçüde abartabilir" dedi.

ABD Eyalet Düzenleyicisi, Piyasa Düşüşü Sürecinde Kripto Faiz Getiren Hesaplar Hakkında Uyardı

Devlet Düzenleyicisi Kripto Faiz Getiren Hesaplar Hakkında Uyardı

Arizona Corporation Komisyonu, bu hafta “faiz getiren kripto varlık hesapları sunan dijital varlık finansal hizmetler şirketleri” hakkında uyarıda bulunan bir yatırımcı uyarısı yayınladı.

Düzenleyici, “Kripto faizli hesaplarla müşteriler şirkete kripto varlıkları ödünç verir ve karşılığında kripto varlıklarına ödenen faiz alır.” Arizona Corporation Komisyonu ayrıntılı olarak şunları söyledi:

Bununla birlikte, Celsius Network ve Voyager Digital'in son iflas başvurularının vurguladığı kripto piyasasındaki gerileme nedeniyle, bazı şirketler hesap sahiplerinin hesaplarından para çekmelerini ve hesapları arasında aktarma yapmalarını engelliyor.

Menkul kıymetler düzenleyicisi yatırımcıları, “bazı kripto faizli hesap sağlayıcıların, müşterilerin bu platformlara kripto varlık yatırdıklarında karşılaştıkları riskleri yeterince açıklamamış olabileceği” konusunda uyardı:

Bazı şirketler, teminat uygulamalarının yatırımcılara belirtilen getiriyi ödeme yeteneklerini koruma derecesini önemli ölçüde abartabilir.

Komisyon kısa süre önce Blockfi Lending LLC'ye karşı harekete geçti ve bazı kripto faizli hesapların kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu tespit etti.

Düzenleyici, diğer kripto faizli hesap sağlayıcılarının kendi yetki alanı altındaki yasaları ihlal edip etmediğini araştırdığını açıkladı.

Bu ay, kripto borç verenler Celsius Network ve Voyager Digital iflas koruması için başvuruda bulundu. ABD Vermont Eyaleti Mali Düzenleme Departmanı, "Celsius'un derinden iflas ettiğine ve hesap sahiplerine ve diğer alacaklılara karşı yükümlülüklerini yerine getirmek için varlık ve likiditeden yoksun olduğuna inandığını" söyledi .

Voyager CEO'su Stephen Ehrlich, şirketinin neden iflas başvurusunda bulunduğunu şöyle açıkladı : “Son birkaç ayda kripto piyasalarında uzun süreli oynaklık ve bulaşma ve Three Arrows Capital'in ('3AC') şirketin yan kuruluşu Voyager Digital'den aldığı bir kredide temerrüde düşmesi, şimdi kasıtlı ve kararlı adımlar atmamızı gerektiriyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ