Direktör Emory Rounds III, raporlama döneminde "yatırım veya gelir üretimi için tutuldukları" sürece 1.000 $ değerindeki tüm NFT yatırımlarının açıklanması gerektiğini belirtti.

ABD Federal Ajansı, NFT Yatırımları Hakkında Yasal Danışmanlık Veriyor

Direktör Emory Rounds III, raporlama döneminde "yatırım veya gelir üretimi için tutuldukları" sürece 1.000 $ değerindeki tüm NFT yatırımlarının açıklanması gerektiğini belirtti.

Ayrıca, NFT yatırımlarından raporlama döneminde 200 dolardan fazla kazanan yetkililerin de varlıklarını federal Ajansa göre beyan etmeleri gerekmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri Devlet Etik Ofisi (OGE) yazılı bir açıklamada, üst düzey hükümet yetkililerine Fungible Tokens (NFT'ler) yatırımlarını ele almanın yasal yolları hakkında tavsiyelerde bulundu. Belirlenen kurum etik yetkililerine sunulan yasal tavsiyeye göre, hükümet yetkililerinin yatırımlarını açıklamaları gerekiyor. Direktör Emory Rounds III, raporlama döneminde "yatırım veya gelir üretimi için tutuldukları" sürece 1.000 $ değerindeki tüm NFT yatırımlarının açıklanması gerektiğini belirtti. Bu, hem fraksiyonelleştirilmiş (F-NFT'ler) hem de koleksiyon için geçerlidir.

Ayrıca, NFT yatırımlarından raporlama döneminde 200 dolardan fazla kazanan yetkililerin de varlıklarını federal Ajansa göre beyan etmeleri gerekmektedir.

Kamu mali ifşa dosyalayıcıları ayrıca menkul kıymet olarak nitelendirilen tahsil edilebilir NFT'lerin ve F-NFT'lerin alımlarını, satışlarını ve takaslarını da ifşa etmelidir.

OGE daha önce bir kararnamesinde giyim, aile fotoğrafları ve elektronik cihazlar gibi kişisel varlıkların bildirilemez olduğunu ilan etmişti. Aynı karar, NFT temsilleri için de geçerlidir. Ancak, danışmanlık, gayrimenkul gibi mülkleri temsil eden NFT yatırımlarının raporlanmasını hedefliyor.

Yatırımcılar Tüm Uygun NFT'lerin Miktarını Belirtmelidir

Raporda ayrıca, başvuru sahiplerinin, içinde bulundukları koşullara bağlı olarak tahsil edilebilir varlıkları finansal varlık olarak ifşa etmelerinin gerekebileceğinden bahsediliyor. Dosya dolduranların raporlama gereksinimlerini kendileri belirlemeleri için, Director Rounds onlara yardımcı olacak yedi soru sıraladı. Ayrıca bu işlem için OGE Form 278e'yi kullanmaları istenmiştir. Yatırımcılar için girişlerinde tüm uygun NFT'lerin değerini, gelir türünü ve miktarını belirtmeleri gerekmektedir. Kripto pazarının gelişen doğası ile OGE, sektörü sürekli olarak izleyeceklerini ve gerekirse gelecekte değişiklik yapacaklarını garanti etti.

ABD'deki kripto endüstrisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonlarının (SEC) sektöre yönelik düzenlemesinin eleştiri alması nedeniyle son zamanlarda haberlerde yer aldı. Kongre üyesi Brad Sherman kısa süre önce onları borsalara karşı davaları cesaretle takip etmeye çağırdı. Ona göre, Binance ve Coinbase gibi “büyük balık” borsaları genellikle kancadan uzak tutuluyor.

Büyük borsaları işleten büyük balık, XRP ile on binlerce işlem yaptı. Güvenlik olduğunu biliyorsunuz - bu, yasadışı bir şekilde menkul kıymetler borsası işlettikleri anlamına geliyor. Bunun yasadışı olduğunu biliyorlar çünkü karlı olmasına rağmen yapmayı bıraktılar. Umarım buna odaklanırsınız.

Sherman, yaptığı açıklamada, Ripple yöneticilerinin kayıt dışı menkul kıymetler (XRP) sunduğu için mahkemeye sürüklenmesi durumunda kripto borsalarının neden araştırılmadığını sorguladı.

SEC icra direktörü Gurbir Grewal yanıt olarak, Komisyonun 2021'de Poloniex'i ABD'deki yatırımcılar için menkul kıymet olarak kabul edilen kripto ticareti için araştırdığını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ