ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Merkez Bankası Destekli Dijital Para Birimi çıkarmayı düşündüklerini doğruladı. Çin ayrıca resmi dijital para birimini başlatmaya hazır.

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell Gerçeği Açıkladı – İşte Detaylar

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Merkez Bankası Destekli Dijital Para Birimi çıkarmayı düşündüklerini doğruladı. Çin ayrıca resmi dijital para birimini başlatmaya hazır.

Son birkaç ayda, birkaç merkez bankası CBDC'ye ilgi gösterdi. Kongreye yazdığı bir mektupta ABD Federal Rezerv başkanı Jerome Powell, ABD'nin perakende ve kurumsal pazarlar için mevcut olan kendi dijital para birimini başlatmaya çalıştığını söyledi.

ABD Federal Reserve, CBDC'yi Araştırıyor.

Daha önce FED, CBDC ve blok zincirinde araştırma yapmak üzere yönetici seviyesine bir ilan vermişti. İnsanlar Fed'in kendi CBDC'sini yayınlamayı düşündüğünü iddia etmeye başlamıştı. Mektup, “şu anda merkez bankası destekli bir dijital para birimi geliştirmiyorken, değerlendirdik ve ülkede böyle bir girişimi sürdürmenin maliyet ve faydalarını dikkatlice analiz etmeye devam ediyoruz” diyor.

Çin'in Tümü Teknolojik Liderliği Ele Geçirmeye Başladı.

Çin Halk Bankası, daha önce 4 ila 5 yıl arasında dijital para birimi üzerinde çalıştıklarını ortaya koydu. Bankanın yakın zamanda dijital para birimini kullanması bekleniyor. Bazı ekonomistler ve endüstri uzmanları, Çin’in dijital Yuan’ının ABD dolarının küresel hakimiyetine itiraz edebileceğine inanıyor.

Çin aynı zamanda blockchain teknolojisinde de lider olmayı hedefliyor. Daha önce de belirtildiği üzere, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ülkeden fırsatı değerlendirmesini istediğinden blok zincir teknolojisini onayladı. Proof of Capital ortağı, ABD'nin bu alanda yetişmek zorunda olması gerektiğine de inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ