SEC Binance Soruşturmasında Barikatla Karşılaştı

ABD Federal Yargıcı SEC

ABD'li bir federal yargıç, Binance.US'nin yazılımına anında erişimi reddederek ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) bir darbe indirdi. Bu karar, SEC'in Binance'den daha kapsamlı bilgi ve yöneticilerinin ifadeler için daha fazla kullanılabilirliğini talep eden önergesine yanıt olarak geldi.

Yargıç SEC için Koşulları Belirledi

Federal Sulh Yargıcı Zia Faruqui, Pazartesi günü verdiği bir kararda, bu aşamada incelemeye izin verme konusundaki isteksizliğini dile getirdi. Bunun yerine, Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, SEC'in daha spesifik bilgi talepleri sunmasını istedi.

Binance'in Devam Eden Düzenleyici Mücadeleleri

Bu gelişme, Binance'in bu yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde artan düzenleyici zorluklar listesine ekleniyor. Haziran ayında dünyanın en büyük kripto para borsası, SEC tarafından menkul kıymetler düzenlemelerinin ihlal edildiği iddiasıyla açılan bir davayla karşı karşıya kaldı.

Dahası, geçtiğimiz haftalarda Binance'in bu baskılara yanıt olarak önemli iç değişiklikler yaptığı görüldü. Borsa, işgücünün yaklaşık üçte biri olan 100'den fazla çalışanın etkilendiği personel azaltımı uyguladı. Binance ABD'nin CEO'su Brian Shroder da şirketle yollarını ayırdı.

Binance'te Liderlik Değişiklikleri

Reuters tarafından bildirildiği üzere, Binance'in küresel ürün müdürü Mayur Kamat şirketten istifa ederek işleri daha da karmaşık hale getirdi. Liderlik ekibindeki bu ayrılmalar, borsanın şu anda düzenleyici incelemeler karşısında yaşadığı kargaşanın altını çiziyor.

Binance bu zorluklarla boğuşmaya devam ederken, yazılımına erişimin engellenmesi SEC tarafından devam eden soruşturmada kayda değer bir gelişme olarak hizmet ediyor. Bu yasal meseleleri ele alıp çözmeye çalışan borsanın ABD'deki düzenleyici ortamdaki geleceği belirsizliğini koruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ