Ödüllü video hizmetleri sağlamak ve reklam sahtekarlığını önlemek için tasarlanmış bir açık defter ekosistemi olan Verasity, bugün ödüllü video sistemi ve yöntemi için Amerika Birleşik Devletleri'nde (uluslararası öncelikli) tam patent onayı aldığını

ABD Fikri Mülkiyet Ofisi, Verasity

Ödüllü video hizmetleri sağlamak ve reklam sahtekarlığını önlemek için tasarlanmış bir açık defter ekosistemi olan Verasity, bugün ödüllü video sistemi ve yöntemi için Amerika Birleşik Devletleri'nde (uluslararası öncelikli) tam patent onayı aldığını duyurdu. Patent onayı, Verasity'nin ödüllü video teknolojisini koruma ve lisanslama konusunda bugüne kadarki en önemli kilometre taşını temsil ediyor.

Ödüllü video, kullanıcılara video izledikleri için ödül sağlayan her tür teşvikli görüntülemedir. Ödüllü video formatı, kullanıcıların bir uygulamada görüntülenen video içeriğini veya reklamları izlemenin ödülü olarak oyun içi krediler, öğeler, para birimi ve hatta geleneksel nakit para alabildiği mobil oyunlarda özellikle popülerdir. Bu tür ödüllü videoların tümü artık Verasity'nin 'Ödüllü Video Görüntüleme Sistemi ve Yöntemi' başlıklı ve lisans ücretlerinin ödenmesi gereken patenti kapsamına girecek.

Verasity ekosisteminde, ödüllü video, İzle ve Kazan adlı bir özellik aracılığıyla kullanıma sunulur. Ödüllü bir görüntüleme video dağıtım modülü ve bir video oynatıcıdan oluşan Watch & Earn, bir kullanıcıya video içeriği sunabilir ve izleyiciye izledikleri videonun veya reklamın değerine göre pazar yeri kredisi sağlayabilir.

Bununla birlikte, Verasity'nin ödüllü patenti, izleyiciye bir ödül verilen herhangi bir dijital formattaki videoyu daha geniş bir şekilde kapsıyor ve bu da bir dizi yeni iş ve lisanslama fırsatı sunuyor.

Verasity'nin Kurucusu ve CEO'su R J Mark, patentin önemini vurgulayarak şunları söylüyor:

“Ödüllü video çok büyük ve hızla genişleyen bir pazar. Bu patent, ödüllü video pazarı için uluslararası kabul görmüş bir patenti güvence altına almak için Verasity ekibinin yıllarca süren sıkı çalışmasının doruk noktasıdır. Bu patent, bir kullanıcının bir videoyu dijital bir platformda izlediği için herhangi bir ödül aldığı tüm video biçimlerini kapsar. Ödüllü video, Blizzard Activision gibi önde gelen oyun şirketleri ve şu anda patentimizi ihlal ediyor olabilecek YouTube gibi büyük video platformları tarafından zaten dağıtıldı. Verasity, her türlü ödüllü video için ABD patenti aldığından, artık patentimizle korunan video izleyicilerine ödüller sağlayan tüm platformlar için lisans fırsatlarını takip ederek bu patenti tam anlamıyla kullanmayı amaçlıyoruz. Bu lisans anlaşmalarından elde edilen gelir, VRA geri alımları için kullanılacaktır.”

Ödüllü patent başvurusu buradan görüntülenebilir. Verasity şimdi ödüllü video teknolojisini lisanslamak için fırsatlar arayacak ve her türlü ödüllü video için fikri mülkiyetinin bu patent kapsamında korunmasını sağlayacaktır.

Verasity Hakkında

Verasity, reklam dolandırıcılığıyla mücadele etmek, yayıncılar ve reklamverenler için altyapıya açık erişim sağlamak ve kullanıcıları video içeriğini izledikleri için ödüllendirmek için tasarlanmış açık defter ekosistemidir. Reklamcılık, eSporlar ve video oynatıcı sektörlerindeki ürün dikeyleriyle Verasity, ekosistemini patentli "Proof of View" blok zinciri tabanlı teknolojisiyle birbirine bağlar. Reklam kampanyalarını finanse etmek, VeraWallet aracılığıyla staking yapmak ve Watch & Earn ödüllerini dağıtmak için kullanılan $VRA tokeni, bir dizi uygulama ile tek bir yardımcı token olarak Verasity ekosisteminin merkezinde yer alır. Verasity hakkında daha fazla bilgiyi www.verasity.io adresinde bulabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ