Kasım ayında Mali Eylem Görev Gücü (FATF) dijital para birimi yönergelerini tamamladı.

Kasım ayında Mali Eylem Görev Gücü (FATF) dijital para birimi yönergelerini tamamladı. Hükümetlere, AML düzenlemelerinin herhangi bir ihlalinden DeFi operatörlerini sorumlu tutmaları çağrısında bulunarak, Amerika Birleşik Devletleri'nde DeFi'nin yasal statüsünü ve geleceğini belirsiz hale getirdi. Senatör Pat Toomey (R-PA), birkaç noktayı netleştirmek için Hazine Bakanı Janet Yellen'a yazmıştı.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FATF Yönergelerini Açıklıyor

FATF, daha önce kılavuzların yazılımın düzenlenmesini önermediğini, ancak odak noktasının projelerin arkasındaki kişilerin belirlenmesi ve onlardan hesap sorulması gerektiğini açıklamıştı. Ancak, FATF, kılavuzlardaki bazı noktaların nasıl yorumlanacağına dair birçok soru bıraktı. Yellen bu soruların bazılarına yanıt verdi. FinCEN'in raporlama yükünün cüzdan üreticileri, yazılım geliştiriciler ve madenciler gibi yan hizmetler sağlayan kuruluşlara düşmeyeceğine dair beyanına katıldığını belirtti. Başka bir deyişle, kullanıcıların fonlarının gözetimini üstlenmeyen bu kuruluşlar Money Service Business kaydına tabi olmayacaktır.

Yellen, Kripto Para Birimleriyle İlgili Başka Sorularıda Yanıtladı

Hazine Bakanı Janet Yellen, dijital para birimleri ve genel olarak sektörle ilgili başka soruları da yanıtladı. Son Başkanın stabilcoinler hakkındaki Çalışma Grubu raporunun, federal düzenleyicilerin teşkil ettikleri riskleri ele alma yetkisinde önemli boşluklar belirlediğini açıkladı. Rapor ayrıca, stablecoin ihraççılarının sigortalı saklama kurumları olarak düzenlenmesi gerektiğini de tavsiye etti. Bu, esasen onları bankalarla aynı düzeyde denetim ve düzenlemeye tabi tutacaktır. Ayrıca, Kongre'nin eyaletler arasında daha fazla düzenleyici uyum sağlaması için önceki Hazine tavsiyesinin Şubat 2021'de Beyaz Saray tarafından iptal edildiğini açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ