Bugün, Hazine Bakanı Janet L. Yellen, Stablecoin'leri görüşmek üzere, Para Birimi Denetçiliği Ofisi ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu'nun katıldığı Finansal Piyasalar Çalışma Grubunu (PWG) topladı.

ABD Hazine Bakanı Yellen

Bugün, Hazine Bakanı Janet L. Yellen, Stablecoin'leri görüşmek üzere, Para Birimi Denetçiliği Ofisi ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu'nun katıldığı Finansal Piyasalar Çalışma Grubunu (PWG) topladı. Toplantıda katılımcılar, stabilcoinlerin hızlı büyümesini, stabilcoinlerin bir ödeme aracı olarak potansiyel kullanımlarını ve son kullanıcılar, finansal sistem ve ulusal güvenlik için potansiyel riskleri tartıştı. Sekreter, uygun bir ABD düzenleyici çerçevesinin yürürlükte olduğundan emin olmak için hızlı hareket etme ihtiyacının altını çizdi.

Grup ayrıca Hazine personelinden, potansiyel faydalarını ve risklerini, mevcut ABD düzenleyici çerçevesini ve herhangi bir düzenleyici boşluğu ele almak için önerilerin geliştirilmesini tartışacak olan stablecoinler hakkında bir raporun hazırlanmasına ilişkin bir sunum dinledi. PWG, önümüzdeki aylarda tavsiyelerde bulunmayı bekliyor.

Toplantı katılımcıları şunlardan oluştu:

Janet L. Yellen, Hazine Bakanı
Jerome Powell, Başkan, Federal Rezerv Sistemi Guvernörler Kurulu
Gary Gensler, Başkan, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu
Rostin Behnam, Başkan Vekili, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu
Jelena McWilliams, Başkan, Federal Mevduat Sigorta Kurumu
Michael J. Hsu, Para Birimi Vekili Denetçi
Randal Quarles, Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Federal Rezerv Sistemi Yönetim Kurulu
J. Nellie Liang, ABD Hazine Bakanlığı İç Finansmandan Sorumlu Müsteşarı

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ