ABD Hazine Bakanlığı, kripto pazarının düzenlenmesine ilişkin zorlukları tartışmak için kripto endüstrisi liderleriyle bir toplantı yaptı.

ABD Hazine Bakanlığı, Endüstri Liderleriyle Kripto Düzenlemelerini Tartıştı

ABD Hazine Bakanlığı, kripto pazarının düzenlenmesine ilişkin zorlukları tartışmak için kripto endüstrisi liderleriyle bir toplantı yaptı.

ABD Hazine Bakanı Steven T. Mnuchin daha önce ABD FinCEN'in kara para aklama ve terör finansmanında kripto kullanımını azaltmak için yeni kripto düzenlemeleri yapmayı planladığını açıklamıştı. 2 Mart'ta ABD Hazine Bakanlığı, kripto düzenlemelerini görüşmek üzere endüstri liderleriyle bir toplantı yaptı.

“İnovasyon ve Ulusal Güvenlik Arasındaki Dengeyi Sağlamalıyız”

ABD Hazine Bakanlığı Sekreteri Steven T. Mnuchin, ABD'nin finansal sistemin verimliliğini artırabilecek yeni teknolojiler de dahil olmak üzere sorumlu yeniliği memnuniyetle karşıladığını söyledi. Bakan, yeniliğin ulusal güvenliği koruma ve finansal sistemin bütünlüğünü koruma ihtiyacı ile dengelemenin önemli olduğunu da sözlerine ekledi. Mnuchin daha önce kripto düzenlemelerini ulusal bir güvenlik sorunu olarak tanımlamıştı.

US FinCEN Yakında Yeni Kripto Düzenlemeleri Yapacak

 ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin daha önce Mali Suçları Koruma Ağı'nın (FinCEN) yeni kripto düzenlemeleri yapmayı planladığını açıkladı. Senato Finans Komitesi'nden önce konuşan Mnuchin, kolluk kuvvetlerinin paranın nereye gittiğini görebildiğinden emin olmak için çaba sarf edildiğini ve bunun kripto para birimi aracılığıyla kara para aklama için kullanılmadığını söyledi. Temmuz 2019'da Mnuchin, kripto para birimleri için kural getirmenin aciliyetine dikkat çekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ