ABD Hazine Bakanlığı'nın, ülkenin finans endüstrisinden katılımcılarla "istikrarlı kripto paraların oluşturduğu riskleri ve faydaları" tartışmak için toplantılar düzenlediği bildiriliyor.

ABD Hazine Bakanlığı'nın, ülkenin finans endüstrisinden katılımcılarla "istikrarlı kripto paraların oluşturduğu riskleri ve faydaları" tartışmak için toplantılar düzenlediği bildiriliyor.

Bir rapora göre, toplantılar “Nisan ayında rekor 2 trilyon doları aşan hızla genişleyen kripto para piyasasının” hemen ardından geldi. Hem kripto para birimlerinin hem de sabit paraların bu hızlı büyümesinin Washington'daki politika yapıcıları alarma geçirdiği bildiriliyor. Ayrıca, sabit paraların ana para piyasası fonlarını “bozucu” olabileceğini iddia eden Boston Federal Rezerv Başkanı Eric Rosengren gibi merkez bankacılarını da alarma geçirdi.

 Yetkililer ayrıca büyük Stablecoin'lerin Geleneksel  Varlıklar Tarafından Desteklenmesi Gerekip Gerekmediğini Tartıştı

Geçen hafta düzenlenen iki toplantıdan birinde, ABD Hazine yetkilileri ve finans sektöründeki  yatırımcıların “düzenleyicilerin aynı anda stabilcoinlerini nakde çevirmeye çalışan çok sayıda insanın risklerini nasıl azaltmaya çalışması gerektiğini” tartıştıkları söyleniyor. Ayrıca, büyük sabit paraların geleneksel varlıklar tarafından desteklenmesi gerekip gerekmediğini tartıştılar. Hazine yetkilileri ve endüstri katılımcıları arasındaki bu Cuma toplantısı, raporların ABD finansal düzenleyicilerinin artık kripto para birimlerinin geleneksel ABD finansal sistemine getirdiği riskleri ve fırsatları anlamak için çalıştığını öne sürdüğü gibi geliyor.

Hazine Bakanlığı Yetkilileri de Benzer Konuları Görüşmek Üzere Bir Grup Banka ve Kredi Birliği İle Bir Araya Geldi

Hazine Bakanlığı yetkililerinin de benzer konuları görüşmek üzere hafta başlarında bir grup banka ve kredi birliği ile bir araya geldiğine inanılıyor. Anonim bir kaynaktan alıntı yapılan raporda, ABD Hazine Bakanlığı yetkililerinin sektör katılımcılarına “istikrarlı paraların nasıl yapılandırılması gerektiği, bunların nasıl kullanılabileceği, mevcut düzenleyici çerçevenin yeterli olup olmadığı ve diğer güvenlik ve sağlamlık konuları hakkında sorular yönelttiği” belirtildi. ” Ancak rapor, “yetkililerin bilgi topladığını ve Stabilcoinlerin nasıl düzenlenmesi gerektiği konusundaki düşüncelerini paylaşmadıklarını” açıklıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ